Úvod / Internet / Ako zvýšiť rýchlosť sťahovania dát?

Ako zvýšiť rýchlosť sťahovania dát?

ako zvýšiť rýchlosť sťahovaniaPotrebujete sťahovať väčšie množstvo dát z internetu, lenže rýchlosť sťahovania je pomalá? Existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete prácu uľahčiť a rýchlosť sťahovania zvýšiť, bez toho aby ste potrebovali upgrade svojho počítača. Dodržujte tento postup a internet sa vám stane prístupnejší. Ako zvýšiť rýchlosť sťahovania?

Akú máte rýchlosť sťahovania?


Najprv si zistite u svojho poskytovateľa internetu možnosti pripojenia k internetu. Spýtajte sa na rýchlosť pripojenia a na rýchlosť sťahovania (download).

ako zrýchliť pomalé sťahovanieAk máte dial-up pripojenie k internetu, zvážte využitie DSL internetu alebo ešte lepšie káblového pripojenia. Stačí zavolať na servisnú alebo klientsku linku vášho poskytovateľa internetu, informovať sa a prípadne oznámiť, že ste s rýchlosťou sťahovania nespokojní.

Zatvorte všetky otvorené programy, ktoré pri sťahovaní dát z internetu nepotrebujete mať otvorené. Tým umožníte počítaču lepšie zvládať prenos dát. Ak je to možné, sťahujte dáta z internetu v tej dobe, kedy ste mimo počítač.

Určite si priority sťahovania


Stiahnite si iba súbory, ktoré naozaj chcete začať sťahovať ako prvé a ďalšie si odložte k stiahnutiu na neskôr. Ak sťahujete viac súborov súčasne, tým pomalšie bude sťahovanie.

čo robiť pri pomalom sťahovaní dát z internetuVyskúšajte sťahovať v rôznych denných dobách. Čím viac ľudí naraz sťahuje, tým tiež sťahuje každý z účastníkov pomalšie.

Nainštalujte si Download Accelerator. Download Accelerator je program, ktorý optimalizuje váš počítač pre sťahovanie dát z internetu. Program zvyšuje rýchlosť sťahovania a pomôže vám jednotlivé operácie riadiť. Ak budete chcieť preberanie súboru prerušiť, program Download Accelerator súbor uloží a sťahovanie tak budete môcť neskôr obnoviť. Program je aj vo verzii zadarmo.

Tipy


Rýchlosť pripojenia sa meria množstvom dát, ktoré možno preniesť za sekundu, obvykle kilobitov za sekundu (kb s) alebo megabitov za sekundu (Mb/s). V jednom megabite je 1024 kilobitov. Prostredníctvom káblového pripojenia môžete získať rýchlosť až 100 Mb/s, čo by malo s určitosťou uspokojiť aj náročných užívateľov, ktorí chcú sledovať filmy online, hrať online hry, rýchlo sťahovať a odosielať veľké súbory.

Rýchlosť sťahovania dát si môžete otestovať na nejakom webe, ktorý meria rýchlosť internetu a ako internet ešte viac zrýchliť sa dozviete v tomto článku.

Ako zvýšiť rýchlosť sťahovania dát?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako začať písať na klávesnici všetkými desiatimi?

Písať všetkými desiatimi na klávesnici – to je oveľa jednoduchšie, než si myslíte. Budú vám …

Jeden komentár

  1. najviac pomoze, ak si zakupite vyssie rychlosti od providera … taktiez ak budete mať optiku a nie dsl (samozrejme ak sa dá)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *