Úvod / Kuchyňa / Ako rafinovane odstrániť kuchynské zápachy?

Ako rafinovane odstrániť kuchynské zápachy?

ako odstrániť kuchynské zápachyNezdá sa vám vzduch v kuchyni svieži a chcete ho vylepšiť? Vinníkom nie práve príjemného vzduchu môže byť mimo iného aj varená kapusta. Tak teda, keď kapustu varíte, pridajte do vody polovicu citróna (dobre umytý, orezaný, kôrky tam nechajte len kúsok, aby sa nezmenila chuť kapusty, takto ju naopak vylepší). Poradíme vám, aké iné a lacné osviežovače vzduchu si môžete ľahko upiecť alebo uvariť. Ako rafinovane odstrániť kuchynské zápachy?

Čo potrebujete ak chcete odstrániť kuchynské zápachy:


  • kuchynská soľ
  • citrón
  • jedlá sóda
  • škorica
  • klinčeky
  • muškátové oriešky
  • citrónová a pomarančová kôra

Osviežovač za bagateľ – upečte citrón

citrón proti zápachom v kuchyniNie je nič jednoduchšie než nakrájať na plátky dva citróny, rozložiť ich na papier na pečenie potretý olejom a piecť. Predhrejte si rúru, pečte pri teplote asi 130 °C pol hodiny.

Aby bol účinok intenzívnejší, po upečení otvorte dvierka a citróny tam ponechajte ešte niekoľko hodín. Zaručene pomôžu odstrániť všetky kuchynské zápachy.


Uvarte si bublajúci dezodorant

Kuchyňu oživíte a prečistíte jej vzduch od kuchynských zápachov, keď uvaríte v hrnci korenie. Vhoďte do väčšieho hrnce hrsť klinčekov, 3 muškátové oriešky, 5 kúskov škorice a niekoľko kúskov kôry z pomaranča alebo citróna. Nemusíte variť dlho, stačí 20-30 minút.

Tento uvarený dezodorant vám môže splniť účel aj na dlhšiu dobu. Nič nevylievajte. Preceďte ho do fľaše so sprejovým uzatváraním a používajte ho v kuchyni naďalej.

Soľ a jedlá sóda na kuchynský odpad

Nasypte do odpadu pri dreze jednu šálku soli a jednu šálku jedlej sódy. Zbavíte sa zápachu, ktorý niekedy býva cítiť z upchatého odpadu. Zalejte to plnou kanvicou vriacej vody a nechajte účinkovať. Sodík sa postará o prečistenie a zabráni zápachu.

Upečte sladkosti


voňavý doma upečený zákusokŤažko vám niečo iné pomôže odstrániť kuchynské zápachy a prevonia kuchyňu tak dobre, prirodzene a dokonale, ako misa perníkov, závinu, buchiet či iných cukroviniek. Rodina vám za to bude vďačná.

Vôbec nie je rozhodujúce, či sa upečie z polotovarov zo sáčku. Nezabudnite to dobre posypať vanilkovým cukrom. Celý deň sa bude šíriť príjemná vôňa a ešte si pochutnáte.

Tipy

Vyskúšajte aj ďalšie užitočné rady do domácnosti a do kuchyne na našej stránke. Pozrite si napríklad článok ako odstrániť zápachy z chladničky.

Mohlo by vás zaujímať

ako využiť slzovku

Ako využiť slzovku v kuchyni?

Slzovka je ďalšia superpotravina, ktorá si postupne razí cestu do našich domácností. Presnejšie povedané, môžeme …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.