PrečoElektronika

Prečo v umývačke stojí voda?

prečo stojí voda v umývačke riaduMáte doma umývačku riadu a zistili ste, že sa z nej neodčerpáva voda? Príčin môže byť hneď niekoľko. Po identifikácii tej správnej budete vedieť, či a ako sa dá problém odstrániť, alebo bude nutné zavolať opravára, ktorý vykoná odbornú prehliadku, problém identifikuje a prípadne na mieste odstráni. V tomto článku sa dozviete 3 najčastejšie dôvody problému prečo v umývačke stojí voda a ako ich odstrániť.

Dočítate sa o:

  • Kontrole vo vyčistení filtra
  • Narovnaní hadice
  • Oprave čerpadla
  • Aké budú náklady na opravu?

Postupy ako odstrániť stojacu vodu v umývačke riadu

Ak zistíte, že v umývačke stojí voda, je dôležité najprv identifikovať problém.

1. Dôkladne vyšetrenie problému a vyčistenie filtra

Najprv skontrolujte filter umývačky. Práve ten je najčastejšou príčinou stojacej vody. Filter totiž môže byť zablokovaný. V tom prípade ho stačí vybrať a vyčistiť.

2. Narovnanie hadice

Problém môže spočívať aj v hadici, ktorá vedie z umývačky. Tá nesmie byť príliš ohnutá, inak skrz ňu voda nebude môcť pretekať. Hadicu preto skúste narovnať a zistite, či už odčerpávanie funguje.

3. Oprava zablokovaného čerpadla

ako opraviť umývačku riaduĎalšou možnosťou je situácia, keď je zablokované odtokové čerpadlo.

V tomto prípade sa už odporúča využiť služby opravára.

Do čerpadla sa bez patričných skúseností radšej sami nemontujte.

Čo je potrebné k oprave umývačky riadu?

  • Návod na používanie umývačky

Ako dlho oprava umývačky riadu potrvá ?

Vyčistenie filtra alebo náprava ohnutej hadica je problém, ktorý odstránite ihneď po jeho identifikácii.

V prípade, že bude stojaca voda v umývačke spôsobená závažnejším problémom, je nutné počítať možno aj s tým, že opravu bude potrebné vykonať v servise, čo môže zabrať aj niekoľko dní. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť umývačku riadu.

Aké budú náklady na opravu?

Ak problém spočíva v zanesenom či blokovanom filtri alebo v hadici, odstránenie problému je hračkou. Filter stačí vyčistiť, hadicu vyrovnať. Náklady budú nulové.

Iná situácia nastane v prípade, že budete nútený pozvať opravára. Drobné opravy zvyčajne stoja okolo 19 eur, za väčšiu ale môžete zaplatiť pokojne aj 50 eur.

Podobné články

1 komentár

  1. Dobry den mam umyvacku znacky INDESIT a pri kazdom umyvani od nova zastane kontrolka end sa vobec nerozsvieti a zastane a nvodu neodstredi riad je umyti ale neviem kde je chyba

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button