Drony pre začiatočníkov

V posledných rokoch sú drony stále viac a viac populárnejšie a žiadanejšie .Obľúbenou hračkou sú najmä pre milovníkov cestovania, keďže pomocou dronu viete urobiť  nádherné zábery aj z miest ktoré reálne nemôžete navštíviť . S dronmi sa dokážete na svet pozerať z výšky, prechádzať priestormi, ktoré sú od vás vzdialené na stovky kilometrov. Pomocou dronu vytvoríte pútavé fotky, video, 360° panorámy.

Ako na drony pre začiatočníkov

Výber dronu však môže byť pre začiatočníkov nepochybne trochu zložitý. Existuje nespočetné množstvo modelov s rôznymi funkciami a cenovými kategóriami . Ako si teda môžete vybrať najlepší dron pre začiatočníkov?

Profesionálne špičkové drony

Profesionálne a špičkové drony môžu stáť stovky či tisíce eur – čo už nie je lacná záležitos, hlavne ak ešte nemáte s používaním dronu žiadne skúsenosti.

Existuje však veľa cenovo dostupných dronov. Investícia do lacnejšieho dronu je skvelý spôsob, ako nabrať skúsenosti. V začiatkoch musíte počítať aj s nehodami ako napríklad dron uviaznutý na strome alebo v jazere.

Výber cenovo dostupnejšieho drona je tiež skvelou voľbou pre deti, ktoré chcú začať s touto novou technológiou. RC modely dronov sú malé, takže sú vhodné aj pre menších užívateľov či začiatočníkov. Prekvapia vás svojou agilnosťou, šikovnosťou, rýchlosťou ale aj vysokou mierou stability.

Ľahko sa s nimi manévruje a môžete ich používať aj v interiéri aj v exteriéri.

MINI DRON  S-IDEE H36 NANO

Lacný mini dron

  • Cena do: 35 €
  • Doba letu: Do 10 minút
  • Vlastnosti: Vhodný do interiéru/exteriéru, auto štart/pristátie, návrat domov

Najvhodnejšou verziou dronu pre ľudí, ktorí nechcú na začiatok investovať veľa peňazí je jednoznačne S-IDEE H36 NANO.

Tento model má množstvo funkcií: Auto Start – Auto Pristátie – Headless mód – Návrat – Núdzové vypnutie – 3D premety.

Funkcia Kompass, čiže Headless– pomáhať pri orientácii v smere letu. Dron môžete riadiť bez ohľadu na to, v akej je pozícii voči vertikálnej osi. Funkcia Návrat –slúži ako pomocník pri strate orientácie. Ak by došlo k nehode, vrtule sú chránené ochranným rámom, takže sa nemusíte obávať menších pádov.

Vďaka tlačidlu Núdzové pristátie môžete kedykoľvek let prerušiť a zabrániť tak poškodeniu. 3D premety- užijete si akrobatickejšie kúsky ako sú saltá a podobné triky.

Tento RC model je veľmi kvalitný a dobre spracovaný s naozaj unikátnym dizajnom. Napriek veľkosti si s ním užijete množstvo zábavy. Vďaka vysokej kvalite použitých materiálov je RC model odolný aj voči pádom a nárazom. Tento dron pobaví celú rodinu a vďaka jeho veľkosti si ho môžete vziať všade so sebou.

Syma: Syma X22SW

Kvalitné drony kúpa online

  • Cena do: 60 €
  • Doba ovládania: Do 50 metrov
  • Vlastnosti: Vhodný do exteriéru

Nabíjateľný dron je vyrobený z plastu a je vhodný pre deti vo veku nad 8 rokov. Vďaka ľahkej konštrukcii a malým rozmerom dokáže model X22SW lietať aj v  úzkom priestore. Tento model je vhodný aj pre začínajúceho používateľa.

Syma X22SW má 6-osový stabilizačný systém (gyroskop), ktorý je zodpovedný za svižnosť a stabilitu dronu. Dron je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov, je odolný voči pádom a nárazom. Vrtule rotora vďaka pružnému materiálu sú veľmi odolné a riziko zlomenia je vďaka použitiu štítov zanedbateľné.

Dron s kamerou Syma X22SW má silnú stabilitu, ľahko zvláda rôzne pohyby letu, odoláva vetru a ľahšie sa ovláda. Jednoduché použitie a jeho autonómny tvar zaisťujú pohodlie a úplnú kontrolu počas letu.

Funkcia – 3D režim vám umožní vyžívať sa vo vzduchu a vychutnáť si nádherné zábery. Na ovládanie dronu používate vysokokvalitný vysielač fungujúci na frekvencii 2,4 GHz, ktorý vám umožňuje hrať sa s priateľmi bez obáv z rušenia.

Dron je vynikajúcou voľbou pre milovníkov rekreačného lietania a živého videozáznamu s množstvom funkcií, ktoré uľahčujú jeho používanie.

SYMA: SYMA X25 PRO GPS FOLLOW ME FPV

Lacný dron s GPS a kamerou

Dron SYMA X25 s GPS v nádhernom dizajne, s funkciami: Auto StartAuto PristátieHeadless mód, tento model je opäť vhodný aj pre začiatočníkov, vďaka týmto funkciám stačí stlačiť iba jedno tlačidlo a model sa sám vznesie do výšky 1 m, prípadne sám bezpečne pristane. HD kamerou so záznamom na SD kartu a prenosom videa na mobilný telefón, kompas, barometer.

Tento dron má ďalšiu funkciu a to Follow ME a režim plánovania trasy. Pomocou režimu Follow me dokážete sledovať objekt. S návratom vám pomôže navigácia pomocou GPS súradníc. Pomocou GPS uvidíte presne kde sa model nachádza a ľahko ho vrátite na miesto vzletu.

Syma X25 PRO je extrémne stabilná, odolná proti poškodeniu a vhodná ako do interiéru tak aj exteriéru. Je vhodná nielen pre začiatočníkov ale aj pre skúsenejších pilotov. Tento model je zlatou strednou cestou pre tých, ktorí chcú začať s dronom.

Zdroj fotiek: aeromodel.sk

Ostatné zdroje:

Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať vhodný iPhone

Ako si vybrať iPhone, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim požiadavkám?

Spoločnosť Apple každoročne rozširuje portfólio svojich produktov. Nemožno sa preto čudovať, keď sa spotrebitelia v …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.