Elektronika

Drony pre začiatočníkov

V posledných rokoch sú drony stále viac a viac populárnejšie a žiadanejšie .Obľúbenou hračkou sú najmä pre milovníkov cestovania, keďže pomocou dronu viete urobiť  nádherné zábery aj z miest ktoré reálne nemôžete navštíviť . S dronmi sa dokážete na svet pozerať z výšky, prechádzať priestormi, ktoré sú od vás vzdialené na stovky kilometrov. Pomocou dronu vytvoríte pútavé fotky, video, 360° panorámy.

Ako na drony pre začiatočníkov

Výber dronu však môže byť pre začiatočníkov nepochybne trochu zložitý. Existuje nespočetné množstvo modelov s rôznymi funkciami a cenovými kategóriami . Ako si teda môžete vybrať najlepší dron pre začiatočníkov?

Profesionálne špičkové drony

Profesionálne a špičkové drony môžu stáť stovky či tisíce eur – čo už nie je lacná záležitos, hlavne ak ešte nemáte s používaním dronu žiadne skúsenosti.

Existuje však veľa cenovo dostupných dronov. Investícia do lacnejšieho dronu je skvelý spôsob, ako nabrať skúsenosti. V začiatkoch musíte počítať aj s nehodami ako napríklad dron uviaznutý na strome alebo v jazere.

Výber cenovo dostupnejšieho drona je tiež skvelou voľbou pre deti, ktoré chcú začať s touto novou technológiou. RC modely dronov sú malé, takže sú vhodné aj pre menších užívateľov či začiatočníkov. Prekvapia vás svojou agilnosťou, šikovnosťou, rýchlosťou ale aj vysokou mierou stability.

Ľahko sa s nimi manévruje a môžete ich používať aj v interiéri aj v exteriéri.

MINI DRON  S-IDEE H36 NANO

Lacný mini dron

  • Cena do: 35 €
  • Doba letu: Do 10 minút
  • Vlastnosti: Vhodný do interiéru/exteriéru, auto štart/pristátie, návrat domov

Najvhodnejšou verziou dronu pre ľudí, ktorí nechcú na začiatok investovať veľa peňazí je jednoznačne S-IDEE H36 NANO.

Tento model má množstvo funkcií: Auto Start – Auto Pristátie – Headless mód – Návrat – Núdzové vypnutie – 3D premety.

Funkcia Kompass, čiže Headless– pomáhať pri orientácii v smere letu. Dron môžete riadiť bez ohľadu na to, v akej je pozícii voči vertikálnej osi. Funkcia Návrat –slúži ako pomocník pri strate orientácie. Ak by došlo k nehode, vrtule sú chránené ochranným rámom, takže sa nemusíte obávať menších pádov.

Vďaka tlačidlu Núdzové pristátie môžete kedykoľvek let prerušiť a zabrániť tak poškodeniu. 3D premety- užijete si akrobatickejšie kúsky ako sú saltá a podobné triky.

Tento RC model je veľmi kvalitný a dobre spracovaný s naozaj unikátnym dizajnom. Napriek veľkosti si s ním užijete množstvo zábavy. Vďaka vysokej kvalite použitých materiálov je RC model odolný aj voči pádom a nárazom. Tento dron pobaví celú rodinu a vďaka jeho veľkosti si ho môžete vziať všade so sebou.

Syma: Syma X22SW

Kvalitné drony kúpa online

  • Cena do: 60 €
  • Doba ovládania: Do 50 metrov
  • Vlastnosti: Vhodný do exteriéru

Nabíjateľný dron je vyrobený z plastu a je vhodný pre deti vo veku nad 8 rokov. Vďaka ľahkej konštrukcii a malým rozmerom dokáže model X22SW lietať aj v  úzkom priestore. Tento model je vhodný aj pre začínajúceho používateľa.

Syma X22SW má 6-osový stabilizačný systém (gyroskop), ktorý je zodpovedný za svižnosť a stabilitu dronu. Dron je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov, je odolný voči pádom a nárazom. Vrtule rotora vďaka pružnému materiálu sú veľmi odolné a riziko zlomenia je vďaka použitiu štítov zanedbateľné.

Dron s kamerou Syma X22SW má silnú stabilitu, ľahko zvláda rôzne pohyby letu, odoláva vetru a ľahšie sa ovláda. Jednoduché použitie a jeho autonómny tvar zaisťujú pohodlie a úplnú kontrolu počas letu.

Funkcia – 3D režim vám umožní vyžívať sa vo vzduchu a vychutnáť si nádherné zábery. Na ovládanie dronu používate vysokokvalitný vysielač fungujúci na frekvencii 2,4 GHz, ktorý vám umožňuje hrať sa s priateľmi bez obáv z rušenia.

Dron je vynikajúcou voľbou pre milovníkov rekreačného lietania a živého videozáznamu s množstvom funkcií, ktoré uľahčujú jeho používanie.

SYMA: SYMA X25 PRO GPS FOLLOW ME FPV

Lacný dron s GPS a kamerou

Dron SYMA X25 s GPS v nádhernom dizajne, s funkciami: Auto StartAuto PristátieHeadless mód, tento model je opäť vhodný aj pre začiatočníkov, vďaka týmto funkciám stačí stlačiť iba jedno tlačidlo a model sa sám vznesie do výšky 1 m, prípadne sám bezpečne pristane. HD kamerou so záznamom na SD kartu a prenosom videa na mobilný telefón, kompas, barometer.

Tento dron má ďalšiu funkciu a to Follow ME a režim plánovania trasy. Pomocou režimu Follow me dokážete sledovať objekt. S návratom vám pomôže navigácia pomocou GPS súradníc. Pomocou GPS uvidíte presne kde sa model nachádza a ľahko ho vrátite na miesto vzletu.

Syma X25 PRO je extrémne stabilná, odolná proti poškodeniu a vhodná ako do interiéru tak aj exteriéru. Je vhodná nielen pre začiatočníkov ale aj pre skúsenejších pilotov. Tento model je zlatou strednou cestou pre tých, ktorí chcú začať s dronom.

Zdroj fotiek: aeromodel.sk

Ostatné zdroje:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button