Ako liečiť

Prečo sa robia opary a ako sa rýchlo zbaviť oparu?

ako sa zbaviť oparuOpar je bolestivou chorobou, ktorá sa vyskytuje vo forme malých pľuzgierikov. Najčastejšie sa vyskytuje v oblasti pier, môže sa však objaviť aj u očných viečok, kde je obzvlášť nepríjemný. V neposlednom rade sa potom opary objavujú aj u genitálií. Choroba je nákazlivá, a to až do doby, než dôjde k úplnému vyschnutiu pľuzgierikov. Prečo sa robia opary a ako sa rýchlo zbaviť oparu?

V článku sa dočítate:

  • Príčiny vzniku
  • Ako spoznať opar
  • Ako odstrániť opar
  • Čo je potrebné na odstránenie
  • Doba liečenia
  • Náklady

Príčiny vzniku oparu?

Za vznikom oparu stojí vírus Herpes simplex. Ten má v sebe väčšina ľudí. Opar vzniká v súvislosti s oslabením organizmu.

Vyvolať ho tak môže napríklad prosté prechladnutie, horúčky , ale tiež trebars prílišný pobyt na slniečku . U žien potom môže byť zapríčinený v súvislosti s menštruáciou . Dôležitý podiel na jeho vzniku nesie tiež psychický stres a záťaž organizmu.

Ako spoznať opar?

Okrem viditeľných pľuzgierikov, ktoré sa objavia u pier, očných viečok alebo u genitálií, sú sprievodnými javmi tiež svrbenie pokožky, opuchy a začervenanie kože. Bohužiaľ je opar tiež pomerne bolestivou záležitosťou.

Pľuzgieriky, ktoré sú hlavným sprievodným javom, sa po určitom čase (zvyčajne niekoľkých dňoch) premieňajú na chrasty. To ale nemusí znamenať, že je choroba v konečnej fáze. Miesta môžu byť bolestivé aj potom.

Ako odstrániť opar?

Na opar sa používajú špeciálne protivírusové lieky, ktoré obsahujú acyklovir. Tieto lieky sú v lekárňach dostupné vo forme mastí a tabliet.

cesnak proti oparomPoužívať by ste ich mali ihneď po tom, čo sa objavia prvé príznaky oparu, teda ešte pred tým, než sa vytvoria pľuzgieriky.

K liečbe oparu pomáhajú aj rôzne potravinové doplnky, ktoré podporujú imunitu organizmu. V obchodoch je k dostaniu aj špeciálna protioparová kozmetika.

Pre posilnenie imunity je vhodné do jedálnička zaradiť väčšie množstvo zeleniny. Proti oparom pozitívne pôsobia tiež napríklad pivovarské kvasnice alebo cesnak.

Čo je potrebné na odstránenie oparu ?

Ako dlho liečba oparu potrvá?

Liečba oparu trvá zvyčajne okolo jedného týždňa v závislosti na jeho veľkosti a mieste, kde sa vytvoril. Najrýchlejšia je pritom liečba oparu v oblasti pier.

Aké budú náklady na liečbu oparu?

Originál maste a krémy proti oparom kúpite cez internet za 3-7.

Podobné články

1 komentár

  1. ako dlho trvá liečba pasoveho oparu bol som 10dni na infúziach už som doma ale stále ma to bolí.Mám už aj chrastičkz ktoré opadávajú ale stale to bolí.Chcem sa opýtať ako dlho.Dakujem

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button