AkoaPreco.com > Domácnosť > 5 dôvodov, prečo investovať do tepelného čerpadla

5 dôvodov, prečo investovať do tepelného čerpadla

prečo investovať do tepelného čerpadlaV snahe čo najviac znížiť spotrebu elektrickej energie, ktorá dnes nie je nijako lacná, je vhodné využiť tepelné čerpadlo. Dá sa inštalovať nielen v moderných novostavbách, ale aj v starších objektoch, ktoré prechádzajú rekonštrukciou. V dnešnom článku sa zameriam na tepelné čerpadlá Daikin Altherma, ktorá patrí k európskej špičke a predstavíme vám 5 dôvodov, prečo investovať do tepelného čerpadla.

1. Nízke prevádzkové náklady tepelného čerpadla


investovanie do tepelného čerpadlaZásadným dôvodom, prečo si zaobstarať vysokoteplotné, prípadne nízkoteplotné čerpadlo značky Daikin Altherma, sú nízke prevádzkové náklady. Spotreba elektrickej energie vás vyjde mimoriadne lacno. Pre porovnanie: Ak by ste dom vykurovali zemným plynom, náklady by boli minimálne o 50% vyššie.

S nízkoteplotným čerpadlom ľahko ohrejete vodu až na 55 °C, vysokoteplotné čerpadlo potom vie ohriať vodu dokonca až na 80 °C, a to vďaka dvojitému systému čerpadla.

2. Dlhá životnosť tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlá pracujúce na báze vzduch-voda sú nielen nenáročné na spotrebu elektriny, ale zároveň u nich oceníte aj ich dlhú životnosť. Tá bežne presahuje viac ako 20 rokov, často je však ešte dlhšia, ak zariadenie prechádza pravidelnými kontrolami.


3. Ekologický produkt

Čerpadlá Daikin Altherma získavajú energiu z obnoviteľných zdrojov. Pri prevádzke nevznikajú žiadne splodiny, ktoré by zaťažovali životné prostredie. Ide tak o zariadenia, ktoré sú úplne ekologické.

tepelné čerpadlo4. Vhodné na ohrev a aj vykurovanie

Predtým sa tepelné čerpadlá využívali hlavne ako doplnkové zariadenia pre ohrievanie úžitkovej vody.

V dnešnej dobe sa však náramne hodia aj na vykurovanie domov. Najmä vtedy, ak máte v domácnosti rozvedené podlahové vykurovanie.

5. Jednoduchá obsluha tepelného čerpadla


Daikin kladie dôraz na maximálny komfort pre užívateľa. Vďaka jednoduchému ovládaniu sa o zariadenie prakticky nemusíte starať, inteligentný systém je možné jednoducho nastaviť podľa potreby.

Výhod, ktoré prinášajú tepelné čerpadlá, sa dá určite nájsť ešte viac. Za negatívnu vec možno pritom považovať snáď len fakt, že sú trochu drahšie. Vzhľadom k spomínanej životnosti a zníženiu spotreby elektrickej energie majú však tieto zariadenia rýchlu návratnosť investície. Vložené finančné prostriedky sa vám navrátia počas 5 – 7 rokov.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.

Mohlo by vás zaujímať

Čo všetko treba vedieť pred stavbou domu

Čo všetko musíte vedieť pred tým, ako začnete stavať dom?

Stavba domu je pre ľudí veľmi dôležitá, pretože to nie je len budova, ale aj …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.