Domácnosť

Podlahový konvektor s ventilátorom oceníte aj v lete

ako si vybrať podlahový konvektorTrendom dnešnej doby je útulné bývanie s požiadavkou na priestor, vzdušnosť a svetlo. Podlahové konvektory ponechajú interiéru celú plochu, vyniknú veľké okná a nič nebude zbytočne zaberať miesto. Koraflex FI je už vybavený ventilátorom pre kúrenie aj chladenie. Postará sa tak nielen o príjemné teplo v zime, ale v lete zvládne aj príjemne ochladiť. Podlahový konvektor s ventilátorom oceníte aj v lete.

Čo je to podlahový konvektor?

Základom konvektora je vykurovací výmenník umiestnený v oceľovej alebo nerezovej vani, ktorý je nerezovými pružnými hadicami napojený na pevný teplovodný systém.

Ďalej je tu umiestnený ventilátor s nízkou elektrickou spotrebou, ktorý je chránený protiprachovými filtrami.

Viditeľná je len horná časť podlahového konvektora, odolná priechodná mriežka, ktorú si môžete esteticky zladiť s daným interiérom.

Konvekcia

vykurovanie podlahy s podlahovým konvektoromTeplo či chlad je v prípade konvektorov prenášané do miestnosti prúdením, tj. konvekciou. Dochádza tak k cirkulácii, kedy teplý vzduch stúpa k stropu, tam sa ochladzuje a následne zase klesne k podlahe.

Pretože vzduch prúdi celým priestorom pozdĺž stien, interiér sa lepšie a rovnomernejšie prehreje.

V prípade chladenia sa do systému púšťa chladná voda a pomocou ventilátora sa vzduch v miestnosti ochladzuje. Pre odvod kondenzátu, ktorý pri chladení vznikne, je konvektor vybavený špeciálnym odtokom.

Na čo všetko sa dá napojiť podlahový konvektor?

čo je to podlahový konvektorPodlahový konvektor s ventilátorom na kúrenie alebo chladenie Koraflex FI je určený na tradičné dvojrúrkové systémy a možno ho pripojiť na všetky zdroje s teplovodným rozvodom – na elektrický aj plynový kotol aj tepelné čerpadlo.

Pretože dokáže ponúknuť vysoký tepelný a aj chladiaci výkon, je predurčený byť hlavným zdrojom vykurovania, zároveň však dokáže interiér aj príjemne ochladiť.

Aký podlahový konvektor si vybrať?

Svoju pozornosť si zaslúži ale aj napríklad nástenné prevedenie, lavicové či fasádne. Široký sortiment konvektorov určite splní špecifické požiadavky konkrétneho interiéru.

Vhodný typ a potrebný výkon konvektora sa vždy určí na základe parametrov konkrétnych priestorov výpočtom špecializovaný projektant.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button