Domácnosť

Ako opraviť siete v rámoch z dreva a hliníka?

opraviť siete v rámoch keď sú roztrhnutéKaždý, kto má siete v oknách, tak iste riešil problém s ich poškodením. Častou reakciou, na poškodené siete, je ich výmena. V skutočnosti však nie je výmena vždy nutná. Poškodenie sietí je bežné a pravdepodobne sa bude opakovať aj v budúcnosti, takže je vhodné sa naučiť ich opravovať. Siete sa používajú buď do okien alebo do dverí, sú populárne predovšetkým v teplých ročných obdobiach pre výmenu vzduchu v dome, bez zbytočných hmyzích návštevníkov. Siete sa líšia podľa toho, či sú drôtené alebo z PVC. Poradíme vám ako opraviť siete v rámoch.

Ako opraviť siete v rámoch keď sú natrhnuté

oprava sietí v rámoch na oknePokiaľ dôjde k mechanickému poškodeniu siete, tak možno sieť opraviť iba pomocou záplaty.

Najskôr je potrebné disponovať kúskom takejto siete.

Pokiaľ ju nemáte, tak ju ľahko zakúpite v domácich potrebách, pokojne aj iný druh, ale podobnej štruktúry.

Opraviť siete v rámoch sa dá aj so záplatou

Z kusu zakúpenej siete vystrihnite záplatu, najlepšie štvorcového tvaru, aby sa na sieti ľahko zamaskovala. Záplata musí byť dostatočne veľká, aby presahovala cez okraje diery.

Dokonca aj samotnú dieru v sieti upravte tak, aby bola do tvaru štvorca. Pokiaľ ide o drôtenú sieť, tak urobte záplatu vždy výrazne väčšiu a následne, horizontálne aj vertikálne, prestrihajte jednotlivé spoje, aby z každej strany záplaty vykúkali drôtiky.

Použitie záplaty

opravenie sietí v rámoch oknaU bežnej siete je potreba záplatu len prilepiť na okno, respektíve na sieť, takže si sieť najskôr podložte, na záplatu štetcom naneste slabú vrstvu lepidla, najlepšie sekundové alebo PVC, a záplatu položte na oblasť diery.

Narovnajte záplatu, aby bola rovno a potom ju pritlačte. Pritlačte ju iba zľahka a potom odstráňte podloženie aj ruku, aby ste sa k sieti neprilepili. Lepidlo rýchlo vytuhne a sieť je spravená.

U drôtenej siete si vezmite ploché klieštiky, záplatu priložte k sieti a drôtiky prepleťte v sieti, ich konce zahnite.

Je nutné sa rozhodnúť či sa oplatí vymeniť alebo opraviť siete v rámoch

Ak sú siete narušené väčším spôsobom, alebo je na nich veľa dier, tak vás bude stáť menej námahy výmena. Dúfame, že sa v teplých obdobiach úspešne budete vyhýbať nástrahám v podobe komárov a iného hmyzu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button