Návody

Ako odstrániť zaschnuté sekundové lepidlo z kože?

ako odstrániť zaschnuté sekundové lepidloSekundové lepidlo je všestranným pomocníkom, ktorý nám pomáha zlepovať predmety každého druhu. Keďže sa jedná o silný lepiaci prostriedok, je tu aj nebezpečenstvo, že sa dostane do kontaktu s pokožkou. Jedná sa o veľmi častú nehodu, ktorej dôsledky však možno veľmi jednoducho odstrániť. Hlavným pravidlom je vždy zachovať chladnú hlavu a použiť jeden z odporúčaných postupov. Prečítajte si návod ako odstrániť zaschnuté sekundové lepidlo z pokožky.

Účinní pomocníci na zaschnuté sekundové lepidlo

Acetón: Veľmi rýchle a účinné riešenie. Acetón pôsobí ako rozpúšťadlo kyanoakrylátov, preto dokáže lepidlo rýchlo rozpustiť.

Horúca voda: Ak nemáte po ruke žiadny vhodný chemický prostriedok, tak je ideálny spôsob ruky ponoriť do horúcej vody. Efekt je taký, že sa ruky začnú potiť a vylučovať mastnotu, ktorá lepidlo oddelí od pokožky.

sekundové lepidloPilníky a ceruzky: Ak ste si zlepili iba pár prstov, môžete použiť ceruzku. Vsúvajte ju medzi zlepené miesta a postupne s ňou pri tom otáčajte. Po odlepení si vezmite pilník, najlepšie sklenený, a lepidlo si z prstov odpilníkujte.

Olej: Vhodné je ruky namočiť do oleja, pretože potom ide sekundové lepidlo jednoducho mechanicky odstrániť.

Odstraňovač sekundového lepidla: V obchodoch s domácimi potrebami je často ľahko dostupný. Pokiaľ s lepidlom pracujete pravidelne, tak si ho určite kúpte, pridá sa vám.

Čo robiť ak máte lepidlo aj na nechtoch

Odlakovač na nechty a pemza: Pokiaľ máte sekundové lepidlo aj na nechtoch, tak vám ľahko pomôže aj odlakovač na nechty.

Akékoľvek lepidlo na koži vie skvele odstrániť, okrem pilníka, tiež pemza. Prečítajte si aj články ako odstrániť žuvačku a ako vyčistiť dlažbu.

Ošetrenie pokožky po odstránení lepidla

Akonáhle sekundové lepidlo odstránite pilníkom alebo pemzou, ruky si ihneď ošetrite. Použite na to Indulonu alebo akýkoľvek iný krém na ruky. Pôsobí to na kožu upokojujúco.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button