Internet

Návod ako zrýchliť internet

ako zrýchliť internetZdá sa vám, že rýchlosť vášho internetu nie je taká, aká by mala byť? Koho by tiež bavilo stále čakať, než sa mu načíta požadovaná stránka. Chyba ale nemusí byť len na strane internetového pripojenia. Poďte sa pozrieť, ako je možné zrýchliť internet. Návod ako zrýchliť internet.

Odvírujte počítač

Jedna z prvých vecí, ktorú by ste mali urobiť vždy, keď máte pochybnosti o rýchlosti vášho internetu alebo o rýchlosti počítača, je skontrolovať a prípadne odvírovať počítač.

Či chcete alebo nie, pri prezeraní webových stránok, je tu vždy riziko, že si do počítača nevedomky stiahnete nejaký vírus alebo spyware, ktorý bude váš počítač spomaľovať. Preto by mal každý mať na svojom počítači nainštalovaný antivírusový program, ktorý bude používať.

Rýchlosť internetu a antivírusový program

antivirusový programJe nutné ale aj pravidelná aktualizácia antivírusu, pretože vírusy prebiehajú neustálym zlepšovaním a s novými vírusmi si zastaraný antivírus nemusí vedieť poradiť.

Na výber máte z veľkého množstva antivírusov a to aj tých úplne bezplatných.

Zmeňte prehliadač

internetové prehliadačeVeľa ľudí stále používa na prehliadanie internetu Internet Explorer, ktorý ale nepatrí medzi najrýchlejšie internetové prehliadače.

Vyskúšajte iný prehliadač a ten optimalizujte. Naučte sa používať napríklad Google Chrome alebo Mozillu Firefox.

Tieto prehliadača ponúkajú aj doplnky pre rýchlejšie prehliadanie (napríklad pre Chrome doplnok – Fastest Chrome a pre Operu – Opera Turbo).

Používajte prehliadač efektívne

Pri práci s prehliadačom vypínajte záložky, ktoré už neprezeráte. Niektoré otvorené stránky môžu spomaľovať rýchlosť načítania nových stránok, aj keď sa na ne nepozeráte. Väčšinou sú to stránky sociálnych sietí, a pod.

V nastavení prehliadača tiež vypnite doplnky, ktoré nevyužívate a nepotrebujete. Aj to umožní rýchlejšie načítanie stránok.

Urobte poriadok vo svojom počítači

Pretože práca s internetom vyžaduje voľné miesto na pevnom disku, ktoré slúži aj ako virtuálna pamäť, skontrolujte, či máte v počítači dostatok voľného miesta.

Pri prezeraní internetu sa tiež do počítača ukladajú dočasné súbory, ktoré v pamäti zostávajú uložené. Čas od času vyčistite počítač od zbytočných a nepoužívaných dát. K tomu slúži napríklad veľmi dobrý program CCleaner.

K rýchlejšiemu načítaniu internetu môže pomôcť aj defragmentácia disku, kedy dôjde k triedeniu súborov na pevnom disku.

Umiestnite modem/router na viditeľnom mieste

routerNa rýchlosť pripojenia má tiež vplyv umiestnenie modemu. Uistite sa, že medzi modemom a počítačom nie sú žiadne prekážky, ktoré by rušili signál.

Najlepšie je, keď je modem umiestnený v priamom dosahu počítača.

Kontaktujte poskytovateľa pripojenia

Ak vám aj naďalej pripadá, že je váš internet pomalý, kontaktujte vášho poskytovateľa pripojenia.

Niekedy sa môže stať, že anténa alebo iné zariadenie nepracuje tak ako má a stačí ho vymeniť a internet znovu pôjde správnou rýchlosťou.

Zmeňte pripojenie

Ak je aj u poskytovateľa všetko v poriadku a podľa testu rýchlosti internetu dostávate pripojenia podľa zmluvy a vy stále chcete rýchlejší internet, nezostáva nič iné, než si priplatiť a kúpiť si rýchlejšie pripojenie na internet.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button