Šport

Ako a prečo začať s pole dance?

tancovanie pri tyči - pole dancePremýšľate o tom, že skúsite nejaký nový druh pohybu a narazili ste na kurzy pole dance? Nemôžete sa rozhodnúť, či to bude to pravé práve pre vás? Čo od kurzov očakávať a prečo vlastne s pole dance začať?

Čo je to pole dance?

Pole dance znamená tanec pri tyči – presnejšie tanec na tyči. V poslednej dobe sa stal veľmi populárny a tanečné štúdiá ponúkajúce kurzy pole dance stále pribúdajú.

Keď sa povie tanec pri tyči, nebýva už spájaný so striptízom, ale je považovaný za zmyselný tanec, šport i umenie. pole danceDôvod, prečo sa tancuje s odhaleným telom je prostý, holé telo na tyči proste lepšie drží.

Pole dance sa vyrovná cvičení v posilňovni, je to silový šport s prvkami choreografie, gymnastiky a akrobacie. Ak sa prihlásite na kurz, nemyslite si, že budete hneď predvádzať kúsky, ako vidíte na videách na internete, za nimi je veľa hodín driny.

Čo vám pole dance prinesie?

Vďaka pole dance sa začnete cítiť sebavedomejšie a viac sexi, vaše telo sa začne tvarovať, zosilniete a budete flexibilnejší. Tiež začnete chudnúť, zlepšíte držanie tela. Posilníte predovšetkým hornú časť tela a brucho, zoštíhliete v páse a vytvarujete stehná.

Bojíte sa, že nemáte dosť sily a nebudete to zvládať?

S pole dance môže začať ktokoľvek bez ohľadu na vek alebo váhu, tancovať môžu dokonca aj páni. Na prvých lekciách sa budete učiť hlavne otočky, kroky na zemi a okolo tyče. Postupne budete pridávať, a až zosilniete a získate lepšiu flexibilitu, môžete sa pustiť do zložitejších prvkov na tyči.

Určite počítajte s modrinami a popáleninami, ale koža si čoskoro zvykne a spálenín bude postupne ubúdať. Ak sa aj cez to obávate, že nebudete tanec zvládať, existujú odľahčené varianty pole dance, kedy sa kladie dôraz na tanečné prvky a kreácie. Tam nie je potreba toľko sily.

Odporúčaný článok: Ako schudnúť z brucha?

Ako začať s pole dance?

tanec pri tyčiNájdite najbližšie tanečné štúdio, ktoré ponúka kurzy pole dance a objednajte sa na kurz. Pre začiatok si vystačíte s kraťasami a tričkom, cvičí sa naboso.

Nič vám nebráni vyskúšať pole dance pod vedením skúsených lektoriek na vlastnej koži. Uvidíte, že si čoskoro tento spôsob pohybu zamilujete a nebudete chcieť s pole dance prestať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button