Záhrada

Ako zlepšiť zabezpečenie pozemku a záhradných potrieb?

ako zlepšiť zabezpečenie pozemkuVadia vám dotieravé pohľady susedov a okoloidúcich cez plot, kvôli ktorým nemáte pocit súkromia? Pre zvýšenie zabezpečenia pozemku nemusíte hneď stavať nový plot, stačí si zaobstarať tieniacu sieť, ktorú už zavesíte na existujúce oplotenie. Ako zlepšiť zabezpečenie pozemku a záhradných potrieb?

Tieniace siete na plot a zabezpečenie pozemku

Klasické drôtené ploty priamo nabádajú k tomu, aby ľudia z chodníka pozerali na to, čo práve na záhrade robíte. Niektorí jedinci týmto spôsobom dokonca zisťujú, či by niečo z vašej záhrady nešlo ukradnúť. Mnoho majiteľov prichádza o záhradné potreby a techniku práve z dôvodu, že predmety nechávajú voľne na záhrade a sú viditeľné cez plot.

Ak teda máte priehľadný plot a nechcete zbytočne stavať nový, kúpte si tieniace siete na ploty. V pokoji postačia také, ktoré možno poznáte zo športovísk, najmä z tenisových kurtov. Ide o lacné a pritom pomerne efektívne riešenie, ako znížiť priehľadnosť plotu.

krycia silná ochranna plachtaSiete stačí jednoducho zavesiť na plot pomocou ôk a šnúrok. Dôležité je, aby boli vyrobené z kvalitného materiálu. Vyberte si nejakú firmu, ktorá vyrába tieniace siete na ploty z vysoko odolných PE vlákien. Ide o nepremokavé látky.

Na plote bez problémov vydržia aj niekoľko rokov bez toho, aby došlo k ich roztrhnutiu vplyvom vetra. Odolávajú aj extrémnym teplotám, nevadí im ani pôsobenie slnečného žiarenia či dažďa.

Tieniace siete sa vyrábajú v mnohých rozmeroch, a to aj podľa priania zákazníkov. Záleží tak len na vás, v akých veľkostiach ju potrebujete.

Zakrývacie plachty na zabezpečenie záhradnej techniky a náradia

Tieniace siete samozrejme nájdu uplatnenie aj inde v domácnosti či na záhrade. Môžu poslúžiť na zakrytie sena či rôznych záhradných potrieb.

Pre dôkladnejšie ochránenie záhradnej techniky a náradia však odporúčam zvoliť skôr zakrývacie plachty z polyetylénu. Sú nepremokavé, teda sa cez ne na skryté predmety nedostanú žiadne dažďové kvapky.

Na internete nájdete viacero e-shopov, ktoré ponúkajú aj špeciálné autoplachty, vagónové plachty, reflexné vesty, alebo aj ochranné plachty na motorku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button