Domácnosť

Ako zastrešiť pergolu?

ako na správne zastrešenie pergolyPergoly sú zvyčajne tým najobľúbenejším miestom na príjemné posedenie. Mnoho ľudí si postavilo záhradné pergoly, iní zase balkónové. Avšak účel každej z nich je rovnaký, užiť si príjemný pobyt vonku v závetrí, ktoré nás ochráni. Posedenie pod pergolou môže byť ale narušené búrkou sprevádzanou silným dažďom a krupobitím. V takom prípade je vhodné pergolu zastrešiť, ako na to? Prečítajte si článok ako správne zastrešiť pergolu?

Rôzne materiály na zastrešenie pergoly

Komôrkový polykarbonát

Zastrešenie pergoly z polykarbonátových dosiek je veľmi lacnou a kvalitnou záležitosťou.

Komôrkový polykarbonát je tvorený drobnými komôrkami a môžete si ho zakúpiť vo forme dosiek ľubovoľných rozmerov. Polykarbonátové dosky sú dostupné aj v rôznych farebných odtieňoch.

Trapézové dosky

pekná záhradná pergolaTieto dosky sú zvyčajne dostupné ako v polykarbonáte, tak aj v PVC. Ich výhodou je vrúbkovaná textúra, ktorá zaistí lepšie presvetlenie a tiež, vďaka svojmu tvaru, oveľa lepšiu odolnosť voči krupobitiu a ďalším vplyvom.

Obvykle sú dostupné aj v roliach. Na trhu je k dispozícii celá škála farieb, ktoré si môžete vyberať podľa svojho uváženia, ale pre prirodzenú podobu je vhodné si vybrať číre alebo dymové dosky.

Plný polykarbonát

ako zastrešiť pergolu sklolaminatomTvrdá polykarbonátová doska, ktorá môže byť číra, dodáva efekt sklenenej strechy.

K dispozícii je vo všetkých možných odtieňoch. Jedná sa o najtvrdší typ polykarbonátového materiálu.

Sklolaminátové dosky

V sklolaminátovom prevedení môžete kúpiť všetky rovnaké krytiny ako v polykarbonáte. Výhodou sklolaminátu však je, že prenikajúce svetlo je prirodzenejšej podoby a že je veľmi lacný.

Samonosné oblúky

Najlepšia a najjednoduchšia možnosť ako zastrešiť pergolu. Sú k dispozícii v PVC, sklolamináty aj polykarbonáty.

Netreba ich nijako zložito inštalovať, primontujú sa iba v styčných plochách na konci. Poskytnú pevnú a stabilnú konštrukciu a vizuálne vyzerajú najlepšie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button