AkoaPreco.com > Domácnosť > Ako zastrešiť pergolu polykarbonátovými doskami?

Ako zastrešiť pergolu polykarbonátovými doskami?

ako zastrešiť pergolu polykarbonatovymi doskamiPolykarbonátové dosky sú mimoriadne vhodným materiálom, ktorý možno použiť pre zastrešenie pergoly, terasy aj iných vonkajších stavieb. Ich inštalácia pritom nie je nijako zvlášť náročná, zvládne ju každý domáci majster. Ako zastrešiť pergolu polykarbonátovými doskami?

V článku sa dozviete:

  • Postup zastrešenia pergoly
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Postup zastrešenia


pergolaPodklad pre uchytenie

Na uchytenie dosiek použijete drevené hranoly. Tie musia byť upravené, teda zbrúsené a nalakované lakom na drevo. Hranoly prilepte na hornú časť pergoly montážnym lepidlom.

Zameranie dosiek

Polykarbonátové dosky je treba pred inštaláciou zamerať. Najprv si ich položte na konštrukciu a podľa hranolov si na ne načrtnite čiary, kde vykonáte rezy pomocou elektrickej píly.

Möbelix

Inštalácia dosiek

Po zrezaní dosiek preveďte ich pripevnenie k hranolom, a to pomocou skrutky s ochrannou čiapočkou, ktorá zabráni pretekaniu vody cez strechu.


Výhody polykarbonátových dosiek

Polykarbonátové dosky sú pre zastrešenie pergoly vhodné hneď z niekoľkých dôvodov. Ak zvolíte typ so štruktúrovaným povrchom, zaistíte si dostatočnú priesvitnosť, zároveň vás ale pri posedení pod pergolou nebudú toľko otravovať slnečné lúče. Dôjde totiž k rozptýleniu svetla, ktoré tak nebude skrz dosky prechádzať priamo, svetlo bude mäkšie a tým pádom aj ďaleko príjemnejšie.

polykarbonatove doskyMedzi ďalšie výhody polykarbonátových dosiek patrí tiež ich dlhá životnosť a odolnosť. Z tohto pohľadu sú najlepšie trapézové polykarbonátové dosky, ktoré dobre odolávajú napríklad aj väčším krúpam. Navyše sa dajú kúpiť vo veľkom spektre farieb i dĺžok. Na trapézových doskách je skvelé aj to, že na nich nie sú vidieť škrabance a nečistoty.

Kvalitné polykarbonátové dosky dnes tiež majú ochranu proti UV žiareniu.

Čo je potrebné?


  • Drevené hranoly (lak na drevo)
  • Polykarbonátové dosky
  • Elektrická píla
  • Samo rezky s ochrannou čiapočkou

Ako dlho to potrvá?

Zastrešenie pergoly polykarbonátovými doskami vám zaberie maximálne 1 deň.

Aké budú náklady?

Polykarbonátové dosky o rozmere 1×1 meter stoja od 7 €. Drevené hranoly vás vyjdú po jednom kuse na cca 2 €. Celkové náklady sa potom pohybujú okolo 150 – 200 €, a to v súčte s náradím.

Mohlo by vás zaujímať

ako urýchliť dozrievanie paradajok

Ako urýchliť dozrievanie paradajok?

V tomto článku vám poradíme ako urýchliť dozrievanie paradajok. Leto sa pomaly končí, noci sú už …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.