DomácnosťNávody

Ako upratať domácnosť pred sviatkami rýchlo a efektívne?

Najkrajšie obdobie roka je za dverami. Avšak okrem domácej pohody s ním prichádza aj stres z nekonečného predvianočného upratovania. Všetci predsa chceme, aby naše domácnosti vyzerali na sviatky krásne a úhľadne. Navyše, okrem estetiky sa budete cítiť v upratanom priestore oveľa lepšie.

Ako rýchlo upratať domácnosť pred sviatkami
Zdroj: Elnur/Shutterstock.com

A má to svoje dôvody. Posledné dva roky nás naučili, že naše domácnosti sú našimi útočiskami a zároveň priestormi kde sa pohybujeme najčastejšie. Ako ich však pred sviatkami upratať rýchlo a efektívne a bez zbytočného stresu?

1. Zbavte sa zbytočností

Ak chcete mať v dome skutočne poriadok, je potrebné urobiť rázne kroky. Jedným z nich je zbaviť sa všetkého nepotrebného a nepoužívaného.

V zmysle hesla môj neporiadok je iného poklad, môžete tieto veci posunúť niekomu, kto ich naozaj využije.

2. Upracte skladovacie priestory ako prvé

Čo ak vám však zostalo veľa vecí, ktoré občas potrebujete, ale aj tak vytvárajú neporiadok? Ak ste sa už zbytočností zbavili a stále sa vám zdá, že nemáte veci z obytných priestorov kam upratať, skúste si najskôr urobiť poriadok v skladovacích priestoroch, a teda v komore alebo v garáži.

Zmes rôznych predmetov dokážete upratať napríklad pomocou regálov, do ktorých môžete veci systematicky poukladať. Vytvoríte tak priestor pre menej používané veci z domácnosti, ktoré vám prestanú zavadzať a v čase núdze ich môžete využiť.

Ak potrebné regály nemáte, nie je nič ľahšie ako si ich kúpiť. Veľký výber šikovných možností rôznych veľkostí, farieb a nosností nájdete na https://www.majster-regal.sk.

Pekné skladovacie priestory v domácnosti
Zdroj: www.majster.regak.sk

3. Úložné boxy

Úložné boxy viete kúpiť v rôznych veľkostiach a dizajnoch. Preto ak sa chcete zbaviť neporiadku v obývacej izbe, môžete ich ľahko doladiť ku zbytku nábytku. Boxy môžete zamaskovať nielen do skriniek, ale pokojne môžu pôsobiť ako dekorácia alebo podstavec pod rastliny v kvetináči.

Ak disponujete závesnou knižnicou, môžete boxy naukladať pod ňu. Nielenže ju budú dodatočne podopierať, ale vôbec nebudú v priestore pôsobiť neprirodzene. V prípade, že máte byt alebo dom zariadený v urbanistickom štýle, môžete kovovú knižnicu či regály na boxy pridať priamo do obývacej časti bez rušivého efektu.

4. Regály do každého priestoru

Ak už sa vám podarí všetko upratať do boxov, je potrebné aj boxy niekam naukladať. Na to sú najvhodnejšie regály. Našťastie sa v dnešnej dobe regály vyrábajú v rôznych farbách a prevedeniach, takže ich môžete pokojne použiť aj ako súčasť obývacích priestorov a vôbec nebudú pôsobiť ako päsť na oko.

Ak je však boxov priveľa, je vhodné nájsť pre regály miesto v špajze, komore alebo garáži. Takéto multifunkčné regálykúpitev rôznych veľkostiach i s rôznou nosnosťou na https://www.majster-regal.sk/kovove-regaly-do/kovove-regaly-do-garaze.html

Úložné boxy do dielne
Zdroj: www.majster.regak.sk

5. Použite obrusy, deky a prikrývky

Aby ste sa zbavili pocitu neporiadku, môžete rôzne boxy či krabice prekryť dekou alebo obrusom, a tak ich začleniť do priestoru. V prípade, že by ste radi použili regál, ale bojíte sa, že nebude ladiť s vašim nábytkom, využite rôzne dekorácie či obrúsky a hneď bude všetko vyzerať útulnejšie a jednoliato.

Pekne a hlavne rýchlo uprataný dom či byt je snom každej rodiny. Vyskúšajte naše tipy a presvedčíte sa o tom veľmi rýchlo aj v praxi.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button