Financie

Ako začať podnikať bez základného imania?

začať podnikať bez imaniaAk chcete začať podnikať vo veľkom, jasným a logickým krokom je založenie spoločnosti s ručením obmedzeným alebo akciovou spoločnosťou. Ak navyše máte nápad alebo už podnikateľský zámer, ktorý je potrebné uskutočniť čo najskôr, aby ste sa vyhli konkurencii alebo dokonca neprišli s projektom až ako druhí, je potrebné konať rýchlo. Riešením Vašej situácie môžu byť ready made spoločnosti, u ktorých navyše nebudete potrebovať ani zložiť základné imanie, bez ktorého by ste sa v klasickom postupe neobišli. Takže žiadne bleskové pôžičky ani dlhy. V cene riešenia je  veľké množstvo služieb, ktoré Vám ušetria čas a námahu pri rokovaní s úradmi a zabezpečovanie rôznych povolení a zákonných povinností. Ako na podnikanie s ready made si ukážeme v nasledujúcom návode.

Čo je potrebné, keď chceme začať podnikať:

  • Zoznam osôb pre ústredné orgány spoločnosti
  • Názov spoločnosti
  • Adresu prípadného nového sídla spoločnosti

Navštívte stránky niektoré zo spoločností zaoberajúcich sa predajom Ready Made spoločností, aby ste mohli začať podnikať.

ako začať podnikať s ready madeBuďte vopred rozhodnutí, aký typ spoločnosti bude ten najlepší pre vašu činnosť. Zistite si dostatok informácií o Vami vybranom druhu spoločnosti a hlavne si naštudujte klasické povinnosti, ktoré ste zo zákona povinní uskutočniť.

Porovnajte Vaše nové znalosti s tým, čo ponúka spoločnosť u vopred pripravených riešení.

Ak niektorá z kľúčových služieb chýba alebo je dodatočne spoplatnená, je to signál k výberu inej spoločnosti. Nižšie si pre istotu spomenieme výpis najdôležitejších povinnosti zakladateľa a budúceho majiteľa spoločnosti. Musíte mať prehľad o tom ako na založenie spoločnosti.

Ak chcete začať podnikať, musíte mať už určitý prehľad

Klasické založenie a.s. vyžaduje: Zloženie základného imania, notársku zápisnicu zakladateľskej listiny a stanov, overenie podpisu zakladateľa, výpisy z trestného a živnostenského registra z katastra nehnuteľností, prihlásenie k daniam (z príjmu / DPH), žiadosť o zápis do obchodného registra, usporiadanie valného zhromaždenia. K tomu všetkému patrí veľké množstvo súdnych poplatkov a rokovania s úradmi.

začiatok podnikania bez peňazíVaša vybraná Ready Made a.s. by mala všetky tieto povinnosti pokrývať. Najprv sa pozrite, či je pokrytý základný kapitál – ak to tak nie je, ihneď vyberte inú spoločnosť. Ďalej postupujte, ako bolo povedané vyššie, a porovnávajte s jednotlivými položkami ponuku spoločnosti.

Ak je všetko v poriadku, môžete si u spoločnosti ready made firmu objednať.

Klasické založenie s.r.o. potrebuje: opäť zloženie základného imania, výpisy z registrov a katastra, overenie podpisov, notársky zápis, garancia zápisu do obchodného registra, súdne a notárske poplatky.

Postupujte rovnako ako u a.s. Porovnajte ponuku s Vašimi potrebami, a ak je všetko v poriadku (vrátane zaisteného základného imania), môžete spoločnosť objednať. Nebojte sa pri nejasnostiach na spoločnosť obrátiť, aby Vám vysvetlili jednotlivé položky, prípadne aby ste dostali čo najobsiahlejší informácie.

Začať podnikať s Ready Made

U Ready Made SE (Ready Made Európska spoločnosť) je najdôležitejšie splatenie základného imania a o ktorý by sa mala postarať predávajúca spoločnosť. Podobne ako u predchádzajúcich typov spoločností je dôležité opäť sledovať, ktoré povinnosti sú zahrnuté vo výslednom riešení, prípadne ktoré v ňom chýbajú.

Pri dôkladnom preštudovaní ponuky, vyjasnení všetkých otázok a nejasností už môžete pristúpiť k samotnej kúpe a počas niekoľkých málo dní alebo dokonca hodín začať riadiť a spravovať Vašu novú spoločnosť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button