Nezaradené

Ako sa vybaviť na poľovačku?

ako sa vybaviť a obliecť na poľovačkuKeď ste sa ako deti hrali na Indiánov, kovbojov a pištoľníkov, pravdepodobne ste nikdy neriešili odevy, ochranné pomôcky a vaky, v ktorých ste nosili náboje. Jednoducho ste na seba natiahli tričko, tepláky, šiltovku na hlavu a nahádzali ste gaštany do vreciek. Luk alebo vyrezávaný samopal prevesili cez plece, šípy vzali do ruky. Niekedy ste si to odskákali modrinou, inokedy aj rozbitou hlavou, brutálnejšie úrazy sa vám však zrejme nestávali. Prečítajte si článok ako sa vybaviť na poľovačku?

Teraz už nie ste deti, gaštany ste vymenili za náboje, zbrane sú ozajstné, nepomerne nebezpečnejšie, náboje sú ťažie a je ich viac. Potrebujete poriadnu výbavu, bezpečnostné ochranné prostriedky a streleckú tašku, v ktorej si celú výbavu ponesiete.

Strelecká taška

Základ každého strelca. Celý váš koníček na jednom mieste. Všetko, čo potrebujete na svoju záľubu, budete mať poruke. Do streleckej tašky si zabalíte celú svoju zbraň, náboje, celú streleckú výstroj. Tašky bývajú prehľadne rozdelené na viacero priečinkov, prispôsobiteľné podľa aktuálnych požiadaviek systémom suchých zipsov.

Dajú sa nosiť v ruke, ale väčšie tašky, pri ktorých je predpoklad, že sa v nich bude prenášať ťažší náklad, majú dlhý pohodlný trak na nosenie cez plecia.

Strelecké okuliare

Zrak je najdôležitejší zmysel, ktorý človek dostal do vienka, preto je nutné chrániť si ho. V prípade streleckých okuliarov je na tom najlepšie to, že táto ochrana vás ani veľa nestojí. Môžete použiť aj normálne bezpečnostné okuliare, ktoré majú tvrdené sklá a ochranu aj zboku, alebo špeciálne strelecké okuliare, ktoré sa vyrábajú presne s týmto cieľom.

Okuliare sú moderné, športové, nijako neobmedzujú, disponujú UV filtrami a môžete ich použiť aj na bežné nosenie. Ochránia priamo oči alebo len ich okolie. V každom prípade vám ušetria množstvo nepríjemností.

Strelecká vesta

Patrí medzi najzákladnejšiu výbavu poľovníka alebo rekreačného strelca. Špeciálne vyhotovenie z ľahkého sieťovaného materiálu vám bude zabezpečovať komfortný pocit pri nosení. Množstvo dômyselne umiestnených vreciek vám zasa umožní mať všetko dôležité takpovediac poruke.

Štuple do uší, okuliare, náboje. Všetko prehľadne umiestnené, všetko pod kontrolou. Dosiahnuteľné jedným pohybom.

Byť poľovníkom či strelcom prináša so sebou veľkú zodpovednosť. Hlavne voči ostatným ľuďom ale, samozrejme, i voči sebe.

Nenechajte preto nič na náhodu. Strelecká taška, bezpečnostné strelecké okuliare, ale aj strelecká vesta, ktorá obsahuje často i bezpečnostné reflexné prvky, sú minimum, čo môžete urobiť pre svoju ochranu, ale i pre ochranu svojich kolegov a priateľov v zbroji.

Uložiť

Uložiť

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button