Domácnosť

Ako sa starať o koženú sedačku?

ako sa starať o koženú sedačkuKožené sedacie súpravy patria k najpredávanejším variantom sedačiek. Dôvodom je najmä ich atraktívny vzhľad, ale aj dlhá životnosť. Okrem toho však na nich oceníte tiež minimálnu náročnosť na údržbu. Ako sa starať o koženú sedačku?

Postup starostlivosti o koženú sedačku

Kožená sedacia súprava v zásade nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Nemusíte sa starať o pranie poťahov ako v prípade klasickej látkovej sedačky.

Impregnácia

Koža je ale materiálom, o ktorý sa treba starať z dôvodu, aby opticky nezostarol a postupom času nedošlo k jeho popraskaniu. Starostlivosť tak zahŕňa hlavne pravidelnú impregnáciu špeciálnými impregnačnými prípravkami. Tie zakúpite v každom kvalitnom obchode, ktorý sa predajom tohto typu nábytku zaoberá.

Impregnáciu stačí vykonať raz či dvakrát za rok. Nanášanie prípravku záleží na konkrétnom type produktu.

leňošte v mäkkej sedačke

Impregnácia zaistí, že koža bude lepšie ochránená pred vlhkosťou, prachom a nečistotami. Okrem nej už vlastne na sedačke stačí vykonávať iba bežnú údržbu. Na ňu potrebujete len ľahko navlhčenú handričku, ktorou celý povrch sedačky utriete.

Na koži nesmú zostávať viditeľné kvapky, mohlo by dôjsť k vytvoreniu fľakov, ktorých by ste sa potom len ťažko zbavovali.

Vysatie nečistôt z koženej sedačky

vysatie nečistôt zo sedačkyOkrem vlhkej handričky je ďalej vhodné použiť aspoň raz za mesiac vysávač.

S jeho pomocou vysajete väčšie nečistoty, a to najmä v horšie dostupných záhyboch a rohoch.

Lepšie vám práca pôjde od ruky, ak máte k dispozícii malý ručný vysávač.

Ak nie, použite klasický veľký na koberce, len z neho odstráňte koncovú časť, špinavé miesta a záhyby dôkladne povysávajte iba cez trubicu. Prečítajte si aj články ako vyčistiť autosedačku a ako vyčistiť gauč.

Vždy dajte prednosť nákupu kvalitnej sedačky

A to je k starostlivosti o koženú sedačku prakticky všetko. Je na mieste zdôrazniť, že čím kvalitnejšia kožená sedacia súprava je, tým ľahšie sa koža udržuje a logicky dlhšie vydrží. Životnosť tohto materiálu sa môže pohybovať pokojne až desiatky rokov.

K výraznejšiemu opotrebovaniu pritom nedochádza ani pri každodennom používaní.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button