DomácnosťNávody

Ako sa zbaviť mravcov v domácnosti?

mravce v domácnostiKeď na prechádzke lesom narazíte na mravenisko, ste schopní tieto malé pracovité tvory pozorovať aj celú hodinu. Fascinuje vás, akú majú silu, ako rýchlo sa pohybujú, akí sú húževnatí a vytrvalí. Pokiaľ vám ale prejdú cez prah vášho bytu a usadia sa tu, už z nich toľko nadšení nie ste! Neustále niekde nachádzate mravčie cesty, aj keď sa mravce snažíte už nejaký čas vyhubiť? Ako sa teda dokonale zbaviť mravcov v domácnosti?

Mravce v domácnosti – kto z koho?

Usadili sa u vás mravce? Tak to máte veľký problém, ktorý treba čo najskôr riešiť – predtým, ako si z vášho bytu urobia veľké mravenisko.

Mravec je veľmi chytrý tvor a zje prakticky všetko, čo nájde. Keď sa u vás doma objavia a vy ste zdesení ich množstvom, verte, že za rohom ich je ešte oveľa viac a ak nezačnete jednať, nemáte žiadnu šancu sa ich natrvalo zbaviť!

Nepodceňte prevenciu proti mravcom!

ako sa zbaviť mravcovTam, kde nie je čo jesť, nemá cenu sa sťahovať a to mravce dobre vedia. Správne teda skladujte potraviny, ktoré by mohli byť cieľom mravcov.

Jedná sa napríklad o múku, cukor či cestoviny, preložte ich preto do dobre uzatvárateľných sklenených nádob. Mravec sa totiž bez problémov dokáže prehrýzť papierovým vrecúškom, sklo ho ale zaručene zastaví.

Každá omrvinka na zemi, vysypaný cukor pod stolom, či rozliata šťava môže mravca neodolateľne priťahovať! Skrátka – upratovať, upratovať, upratovať!

Zastavte mravce už pri vchode!

Ako prevenciu proti mravcom môžete pri všetkých vstupoch do domu nasypať korenie ako klinček, majoránku, trebuľka. Tieto aromatické vône ho pri troche šťastia odradia!

Už sa u vás doma mravce zabývali?

zničenie mravcovNa trhu je veľké množstvo postrekov proti mravcom, rôzne prášky alebo granule, ale väčšinou sa vďaka tomu zahubí len malá časť mravcov.

Navyše chemické prípravky nie je vhodné používať v domácnosti, ktorú obývajú malé deti či domáce zvieratá.

Je teda lepšie najprv použiť rôzne jednoduché a pre človeka neškodné prostriedky, ktoré poznali treba už naši starí rodičia.

  • V ½ litri vody rozpustite 1 lyžicu cukru a 2 lyžice droždia. Tekutú zmes potom nalejte do plochých nádob a rozmiestnite po byte.
  • Hromadia sa vám mravce na jednom mieste? Nastražte na miesto zeler posypaný škoricou, mravce by sa mali sťahovať inam.
  • Mravce utečú, keď ucítia vôňu listov paradajok!
  • Pripravte sladkú pascu na mravce. Na čistú špongiu nasypte cukor. Po krátkej dobe sa na nej usídlia mravce. Špongiu potom namočte do vriacej vody.
  • Nadrobte na mravce suchú kávovú usadeninu alebo prášok do pečiva.

Ak máte záhradu, tak začnite bitku s mravcami už tam. A dokonca dá sa ísť na to aj ekologicky a bez chémie. Existuje odpudzovač mravcov, ktorý pracuje s nízkofrekvenčnými vibráciami.

Solárny odpudzovač mravcov stojí na internete cca 29€ a je to skvelý prostriedok ako sa zbaviť mravcov ešte skôr ako sa vám do domu vôbec nasťahujú.

Tento prístroj pracuje s nízkymi frekvenciami, ktoré sú pre mravce neznesiteľné a ostatným, zvieratám nijako neškodí. Rozsah v ktorom odplaší/vyženie všetky mravce je až 700 m2 a výhodou je aj to že mravce nemusíte zabíjať.

Prvú bitku s mravcami ste prehrali? Pritvrďte!

  • Nájdite diery, ktorými do vášho bytu lezú a injekčnou striekačkou im vystreknite do cestičiek obyčajné Savo, dieru potom zaslepte, napríklad silikónom.
  • Rovnakým spôsobom je možné použiť aj horúcu slanú vodu, alebo zmes jedlej sódy a cukru.
  • Vstreknite do chodbičiek acetónové riedidlo.
  • Zmiešajte dva diely chlórovaného vápna a 1 diel bravčovej masti. Touto zmesou potrite medzery a diery, kadiaľ lezú. Zaručene prestanú, túto zmes totiž neznášajú.

Neboli ste úspešní ani v druhom kole hubenia mravcov? Pozvite špecializovanú firmu, ktorá vie, ako na to a dúfajte, že druhýkrát už si k vám cestu nenájdu!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button