AkoaPreco.com / Domácnosť / Ako zvládnuť sťahovanie ľahko a bez ťažkostí?

Ako zvládnuť sťahovanie ľahko a bez ťažkostí?

ako ľahko zvládnuť sťahovaniePokiaľ nepatríte k tým šťastlivcom, ktorí si objednávajú sťahovanie na kľúč, budú sa vám hodiť nasledujúce tipy. Ako zvládnuť sťahovanie bez ťažkostí sa dozviete v nasledujúcom článku. 


Čo je potrebné ak chcete zvládnuť sťahovanie:

  • krabice
  • nožnice
  • lepenka
  • vrecia
  • noviny
  • bublinková fólia
  • doprava

Začnite včas

ako zvládnuť sťahovanieAk chcete zvládnuť sťahovanie mali by ste včas začať zháňať krabice vhodné na sťahovanie. Ak sťahujete viac ako jednu izbu, zbierajte krabice už mesiac dopredu. Najlepšie sú tie, ktoré majú úchytky a snímateľné veko. Dajú sa tiež kúpiť v hypermarketoch s nábytkom. Hodia sa aj klasické kockované eurotašky, ktoré sú lacno k dostaniu v tržniciach. Snažte sa tiež vyhodiť nepotrebné veci.

Ak nezačnete včas, zožeňte, čo sa dá a zvyšok vyriešte vrecami na odpad. Pokiaľ možno v rôznych farbách a objemoch.


Baľte múdro

Rozmyslite si vopred, ktorý nábytok budete sťahovať, a veci z neho zabaľte ako prvé. Potom nábytok rozmontujte a zabaľte zvyšok vecí. Skrutky a matky dajte do popísaných sáčkov a dajte do jednej krabice. Krabicu čitateľne popíšte. Veľkosť krabíc a vriec prispôsobte tomu, kto ich bude nosiť. Malé a ľahší vrecia môžu pomôcť nosiť aj deti. Nedávajte najťažšie veci do najväčších krabíc, aby ste ich uniesli.

Zožeňte pomocníkov a sťahovákov

zvládnuť sťahovanieOpýtajte sa, kto z vašich známych by vám mohol prísť pomôcť zvládnuť sťahovanie a kedy. Ich príchod naplánujte dve hodiny pred príchodom sťahovacej služby, aby ste mohli vyniesť krabice a vrecia von vopred.
Porovnajte rôzne sťahovacie služby. Najlepšie je zavolať na infolinku. Pripravte si zoznam objemnejších vecí a nábytku pre odhad veľkosti auta.

Spýtajte sa na cenovú kalkuláciu (spôsob účtovania – začatá hodina alebo čistý čas). Uveďte, koľko pracovníkov okrem vodiča budete potrebovať. Nechajte si navrhnúť možné termíny. Vo väčších mestách stačí zháňať sťahovaciu službu 4-5 dní vopred.

Deň pred sťahovaním potvrďte termín so službou a kamarátmi. Skontrolujte kľúče od oboch bytov a vyberte osobu, ktorá pôjde za sťahovákmi do nového bytu.

V deň sťahovania začnite nosiť veci von cca dve hodiny vopred a snažte sa mať hotovo aspoň pätnásť minút pred plánovaným príchodom služby. Sťahováci väčšinou jazdia skôr. Nábytok do auta naskladajte pokiaľ možno ako posledný, aby ste ho vybalili ako prvý.

Vráťte sa na miesto činu


Nikdy neposielajte kľúče od starého bytu, bez toho aby ste sa do neho po presťahovaní ešte vrátili a všetko skontrolovali spolu s majiteľom. Vyhnete sa strate vecí a neskorším sporom s majiteľom o náhrady škôd.

A ak si do nového bytu radšej chcete zaobstarať nový nábytok, nezabudnite tiež okrem skríň a iného nábytku na štýlovú a kvalitnú posteľ pre zdravý spánok. Vyberte si masívnu posteľ v kamennom obchode alebo na internete.


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť mydlové muffiny

Ako na mydlové muffiny?

Prinášame vám návod ako si pripraviť mydlové muffiny. Mydlové muffiny síce nie sú k jedlu, …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.