Domácnosť

Ako opraviť vŕzgajúce parkety?

ako opraviť parketyVŕzgajúce parkety sú veľmi častým problémom u tohto typu podlahy. Vŕzganie sa prejavuje najmä u starších parkiet, ktoré už majú niečo za sebou. Opravu možno vykonať niekoľkými spôsobmi. Ako opraviť vŕzgajúce parkety?

Postup ako opraviť vŕzgajúce parkety?

Na vyriešenie tohto problému možno v zásade pristúpiť troma spôsobmi.

Tým zďaleka najzložitejším je celková oprava podlahy. V tomto prípade je nutné demontovať staré parkety a opraviť všetky vrstvy, a to vrátane nosných trámov a doskového záklopu.

Podlaha sa potom lepí na záklop, ktorý je tvorený drevotrieskovými doskami. Tento postup je vždy lepšie prenechať na odborníkov, postup opravy je skutočne náročný.ako opraviť vrzgajuce parkety

Vybrúsenie podlahy

Jednoduchším postupom je vybrúsenie podlahy a jej následná povrchová úprava. Podlahu starostlivo vybrúsite a potom na ňu nanesiete lak a olej.

Miesta medzi škárami, ktoré môžu byť príčinou vŕzgania, možno vytmeliť prachom, ktorý vám zostane po brúsení parkiet. Tmel potom bude mať rovnakú farbu ako parkety, nedôjde tak k poškodeniu celkového vzhľadu parkiet.

parketyTretím spôsobom je preloženie zničených parkiet. Keď vŕzganie spôsobuje uvoľnenie parkiet, kedy ju klince nedrží dostatočne pevne, rozoberte poškodené miesta a znovu položte s využitím lepidla.

Lepené parkety potom už nebudú vŕzgať.

Čo je potrebné k oprave vŕzgajúcich parkiet?

  • tmel
  • brúska
  • lak, olej
  • náradie na odstránenie klincov

Ako dlho oprava potrvá?

Oprava vŕzgajúcich parkiet trvá niekoľko desiatok minút, ak využijete postup, kedy ich len preložíte. Celková oprava podlahy však zaberie aj niekoľko dní.

Aké budú náklady na opravu ?

Len brúsenie a lakovanie parkiet externou firmou vyjde minimálne na 10 € za meter štvorcový. S tým treba počítať, ak zvolíte kompletnú rekonštrukciu podlahy. Pri výmene jednotlivých dielov budú náklady logicky nižšie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button