NávodyDomácnosť

6 tipov, ako sa zbaviť holubov na parapete a balkóne

ako sa zbaviť holubov na balkóne a na parapeteHoluby sú vtáctvom, ktoré žije voľne v prírode, často sa ale vyskytujú aj v mestách, kde si už zvykli na ruch a ľudí. Obťažujú nás v celých kŕdľoch na námestiach a verejných priestranstvách. Veľmi nepríjemné sú ale situácie, kedy si holuby zvyknúť lietať na parapety a balkóny vašich domácností. Tam nielenže môžu vadiť svojim charakteristickým hrkútaním, ale zanechávajú po sebe tiež stopy v podobe trusu. Okrem toho sú navyše aj prenášačmi rôznych ochorení. 6 tipov, ako sa zbaviť holubov na parapete a balkóne.

V článku sa dozviete:

  • Postupy, ako sa zbaviť holubov
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Ak sa teda na balkóne či terase vašej domácnosti začnú príliš často objavovať, je určite praktické urobiť nejaké opatrenia, ktoré ich od ďalších návštev odradia a postupne si nájdu iné miesta, napríklad u vašich susedov.

Postupy, ako sa zbaviť holubov

Ak sa nezmierite s tým, že vám holuby budú neustále znepríjemňovať život svojou prítomnosťou u vášho bydliska a nechcete ich stále vyháňať, potom skúste niektorý z nasledujúcich tipov, ako sa zbaviť holubov na balkóna a terase.

1. Ochranná sieť proti holúbom

ochranná sieť na balkónÚčinným riešením je natiahnutie ochrannej siete cez balkón.

Nevýhodou je, že to nevyzerá príliš esteticky, navyše sieť môže vadiť priamo aj vám pri pohybe po balkóne.

2. Lesklé predmety

Na parapet alebo balkón umiestnite nejaké lesklé predmety, ktoré budú na slniečku robiť odraz. Použiť sa dajú napríklad staré cédečka. Aj tu je však drobný nedostatok.

Pokiaľ slniečko nesvieti, alebo máte balkón či parapetu na tienistej strane, bude takéto riešenie vlastne úplne zbytočné.

3. Odpudzovače plašiče vtákov a holubov

Podrobnosti nájdete na https://odpudzovace.sk/odpudzovace-plasice-vtakov/

4. Atrapy

Možným riešením je aj umiestnenie atrapy dravca na balkón. Holuby si na ňu ale po čase môžu zvyknúť a začnú sa na balkón opäť zlietavať.

Cez internet si kúpte atrapu mačky, ktorá by mala spoľahlivo zahnať vtákov a aj holuby.

5. Odstránenie možných lákadiel

Holuby sa vám na balkón či parapetu môžu zlietavať aj z toho dôvodu, že ich tam niečo láka. Jedná sa napríklad o kvetináče s kvetinami a pod. Skúste ich na nejakú dobu odstrániť a uvidíte, či práve toto bolo príčinou.

6. Bodce na holuby

Na parapety a balkóny sa dajú použiť aj bodce. Pokiaľ budú v dostatočnej hustote, holub nebude mať možnosť, kam si sadnúť a radšej zvolí iné miesto.

Toto riešenie je síce pomerne účinné, ale môže niekomu z vás vadiť z estetického hľadiska.

7. Ničenie holúbov

premnožené holubyRadikálnym riešením je hubenie. To ale vždy musí vykonávať odborná deratizačná firma, ktorá splní všetky podmienky, ktoré jej ukladajú príslušné predpisy a právne normy.

Ako dlho potrvá ak sa chcete zbavíť holubov na balkóne?

Vyššie uvedené tipy majú rôznu efektivitu. Natiahnutie siete alebo inštalovanie bodcov a iných zábran prinesie želaný efekt prakticky okamžite.

Ďalšie spôsoby môžu byť tiež relatívne rýchlo účinné, avšak zaberú len na kratší čas. Preto odporúčam postupne skúšať viac variantov a prípadne ich aj kombinovať.

Aké budú náklady na odpudzovanie holubov?

Z hľadiska nákladov vás najdrahšie vyjde hubenie odbornou firmou. To potom počítajte s nákladmi od 100 Eur a vyššie.

Ak zvolíte ochranný sieťový systém proti holubom, potom je cena závislá na tom, aký veľký priestor chcete ochrániť, teda akú veľkú ochrannú sieť budete potrebovať. Malé siete proti holubom môžete kúpiť už od 3 Eur, siete s metrovými rozmermi vás ale vyjdú pokojne aj na 50 Eur a viac.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button