Etiketa

Ako sa obliecť do divadla?

oblečenie do divadlaNávšteva divadla je pre nás niečo výnimočné a nevšedné. Väčšinou tam bohužiaľ zavítame len niekoľkokrát za rok či dokonca raz za pár rokov. Tak prečo si túto udalosť patrične neužiť a neobliecť sa ako dokonalý gentleman a pravá dáma? Ako sa obliecť do divadla?

Do Národného divadla alebo do ochotníckeho divadla?

Veľmi záleží na tom, do akého divadla sa chystáte. Veľká večerná róba dnes patrí už len na dlho očakávané slávnostné premiéry. Naopak, vziať si rifle a tričko s krikľavým nápisom na operu, nie je práve moc vhodné. Tieto kúsky nechajte doma na príležitosť, ku ktorej sa hodí.

Druh divadla a výber divadelného žánru úzko súvisí s výberom oblečenia!

Čo si teda vziať do Štátnej opery a čo na komornú scénu do krajského divadla?

Šaty, sukňu, tmavý oblek?

elegantné oblečenie do divadlaV čom teda do Národného divadla a do podobných kultúrnych stánkov? Muž by mal voliť jednoduchý tmavý oblek. Sako môže nahradiť slušivá vesta a košeľa nemusí byť len biela. Môže si obliecť aj farebnú košeľu, k tomu dobre ladiacu kravatu alebo motýlika. Ešte poltopánky a do nich čierne ponožky.

Žena by si mala obliecť tie najlepšie šaty, topánky a nalíčiť sa bez chybičky!

Pri výbere kozmetiky sa zamerajte skôr na kvalitnú serióznu prírodnú kozmetiku, ktorá je aj certifikovaná ako bio kozmetika. Výhodou je aj to že takáto kozmetika nie je ani drahšia oproti klasickej kozmetike.

Vhodné sú malé večerné šaty správnej dĺžky, ale ak sa budete lepšie cítiť v sukni a blúzke, nič tým nepokazíte. A ak nie ste typ na sukne, vezmite pokojne nohavicový kostým. Na nohy obujte najlepšie lodičky.

Myslite teda na určitú eleganciu a zabudnite na rifle a tenisky!

Čo si obliecť na muzikál?

Ak vyrážate na muzikál, môžete sa obliecť o niečo menej slávnostnejšie, ale aj tu platí, že záleží, kde sa predstavenie koná. Môže sa jednať o muzikál v divadle s dlhoročnou tradíciou a históriou a potom je na mieste, obliecť sa podľa toho.

Muzikál sa môže konať aj na scéne, kde tmavšie rifle nespôsobia žiadne faux-pas. Aj do malých alternatívnych miest sa väčšinou môže zľaviť z nárokov na oblečenie a môžete radšej zvoliť pohodu.

Stále váhate, čo na seba do divadla?

ženské elegantné oblečenie do divadlaEšte ste sa nerozhodli, čo na seba a bojíte sa, že šliapnete vedľa? Zdá sa vám, že vaša róba je až moc slávnostná, alebo práve naopak? Nie je nič jednoduchšie, než sa pozrieť na internetové stránky divadla a tam väčšinou nájdete, akým štýlom sa máte, na ktoré predstavenie obliecť. Ďalšia z možností je, opýtať sa priamo pri kúpe lístkov.

Avšak na niektorých vstupenkách sa dokonca táto informácia vyskytuje. Popýtajte sa medzi známymi a kamarátmi, ktorí často do divadla chodia. Určite vám poradia.

Vychutnajte si kultúrny zážitok

Nezabúdajte ale, že vystúpenie si neužijete naozaj najlepšie, ak nedopnete nohavice, nemôžete sa pohnúť v minisukni, a neznášate nosenie košieľ.

Zachovajte spoločenské konvencie, ale myslite aj na svoje pohodlie a oblečte si niečo, v čom sa budete cítiť dobre!

Podobné články

4 Comments

    1. Majú tam veľmi pekné šaty. Ja som si odtial objednávala takú krásnu modrú tuniku. Páči sa mi že sú tam dobré ceny a tie šaty a všetko oblečenie je také originálne, že neni šance aby ste stretli niekoho na ulici, kto by mal oblečené to isté čo vy.

  1. Obliecť sa na spoločenskú udalosť nie je jednoduché, predovšetkým keď sa takýchto akcií nezúčastňujete pravidelne a váš šatník poskytuje jeden model, ktorý ste mali na maturitnom plese xD Nedávno som ich potrebovala znova vytiahnuť a samozrejme som zistila, že už nesedí ako pred pár rokmi. Poučenie pre nabudúce, mať pripravené minimálne jedny padnúce šaty, pre istotu 🙂

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button