Etiketa

Ako kombinovať kravatu s košeľou?

najkrajšia kravata a košeľaVaše zamestnanie si to vyžaduje, a tak si každé pracovné ráno obliekate košeľu s kravatou. Často váhate, či volíte správne, ale keď už vás tlačí čas, aj tak vezmete vašu najobľúbenejšiu kravatu ku ktorejkoľvek košeli. Ako správne kombinovať kravatu s košeľou?

Zásoba kravát a košieľ!

Chodíte v košeli s kravatou každý deň? Potom je dobré mať v skrini niekoľko možných variant. Ak práve nakupujete, už dopredu premyslite, čo sa vám bude k čomu hodiť.

Je síce pekné nakúpiť niekoľko drahých luxusných kravát, ale keď potom zistíte, že sa vám nehodí k žiadnej košeli, sú vám celkom nanič, kým nedokúpite hodiacu sa košeľu. Najideálnejšie je, keď máte doma košele, ku ktorým sa hodí viac kravát.

Ako vybrať košeľu?

biela košeľa a čierná kravataNajobľúbenejšia je košeľa biela. K tej si môžete vziať takmer akúkoľvek kravatu a nikdy nešliapnete vedľa. Samozrejme musíte zohľadniť ešte výber saka a nohavíc, ale s bielu košeľu to pôjde rozhodne ľahšie.

Krásnou kombináciou je biela košeľa, čierna úzka kravata a tmavý oblek. Existujú aj kravaty, ku ktorým inú košeľu než bielu vziať jednoducho nesmiete!

Máte v skrini čiernobielu kravatu s extra vzormi? Oblečte jedine tú bielu!

Ak vám žiadna v skrini nevisí, vyjdite do ulíc a aspoň dve kvalitné biele košele kúpte. Verte, že nebudete ľutovať! Okrem bielej určite využijete aj ďalšie jednofarebné košele, voľte odtiene, ktoré vám pristanú. Krikľavé a pestrofarebné košele si radšej nechajte na domáce nosenie.

Košeľa so vzorom

Rkošeľaadi obliekate košele so vzorom? Potom teda vyberte tú správnu kravatu. Najlepšie bude pôsobiť kravata jednofarebná.

Odvážlivci môžu skúsiť kombináciu so vzorovanou kravatou, ale aj tu platí niekoľko pravidiel. Ku košeli s veľkým prúžkom nájdite kravatu s menším vzorom kociek, bodiek alebo prúžkov.

Pri košeli s drobným vzorom to platí obrátene, tu je možné kombinovať s kravatou so vzormi väčšími. A keď ešte zvládnete zladiť farbu prúžkov na košeľu s odtieňom na kravate, bude to dokonalé.

Čomu sa radšej vyhnúť?

Zabudnite na kravaty alebo košele bláznivo vzorované, košele po dedkovi z nepríjemných umelých materiálov. Nekvalitné kravaty, ktoré nedržia tvar, radšej zahoďte.

Ak máte vyzerať upravene a solídne, musí byť vaše oblečenie vždy čisté a voňavé. Preto, ak celý deň pracujete v jednej košeli, bolo by určite vhodné vziať si na druhý deň opäť čistú. Väčšine žien sa ,, kravaťáci“ páčia, ale odér, ktorý sa za niektorými môže vznášať po týždennom nosení jednej košele, odradí určite každú nápadníčku! Tak muži, nezabúdajte na to!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button