Návody

Čo si zbaliť na silvestrovskú dámsku jazdu na chate?

Predstavovala ste si, ako strávite koniec starého a začiatok nového roka niekde na chate spolu s kamarátkami a bodkou za starým rokom tak pre vás bude parádna dámska jazda? S opatreniami to bolo síce ako na hojdačke, ale vyzerá to, že pobytom minimálne od 25.12. do 9.1. (keďže potom sa uvidí aký vplyv mali na pandémiu sviatky) nebude už nič stáť v ceste.

Čo si zbaliť na silvestrovskú chatu
Zdroj obrázka: Autor: Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com

Nezabudla ste spraviť rezerváciu?

Otázkou je, či ešte vôbec nejakú peknú chatu na víkend nájdete. Ak ste neváhala a rovno ste nejakú s vašimi kamarátkami rezervovala akonáhle sa spustili rezervácie po tom, čo bolo oznámené, že sa aspoň na čas ubytovacie zariadenia otvoria, prvý a najdôležitejší krok máte za sebou.

Len čo si na takúto silvestrovskú „chatovačku“ zobrať? S novoročnými oslavami sa ešte stále spájajú rôzne ohňostroje, ale idete na chatu niekam do prírody bokom od ľudí a takéto veci do prírody nepatria.

Povinná výbava aj niečo naviac

Samozrejme, novoročný prípitok je o inom, ten na takejto udalosti nesmie chýbať. V závislosti od vzdialenosti chaty od posledného obchodu nezabudnite na dostatočnú zásobu potravín. A tiež nezabudnite, že počas posledného dňa v roku budú mnohé obchody otvorené zrejme kratšie ako zvyčajne a 1.1. je štátny sviatok, takže budú zatvorené úplne.

Nezabudnite na teplé oblečenie. Ak sa vo vami rezervovanej chate kúri drevom, dámske zimné bundy zrejme nevyzlečiete hneď po príchode, ale až keď teplo z krbu vyhreje celú chatu.

Ak budete chcieť počas pobytu „vybehnúť“ niekam do okolia, nezabudnite na nepremokavú zimnú obuv, termo oblečenie, spomínanú bundu a samozrejme čiapku a rukavice. Aby ste si zo silvestrovskej oslavy nedoniesla okrem zážitkov aj chorobu.

Ešte niečo? Medzi základné potreby patrí samozrejme aj kozmetika, ale pribaliť si môžete napríklad aj fotoaparát ak chcete zaznamenať spomienky z chaty a „mobilovky“ vám nestačia. Prípadne populárne bluetooth reproduktory, aby ste si čakanie na polnoc mohli skrátiť dobrou hudbou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button