Zdravie a krása

Ako si každý deň urobiť radosť?

radosť objatieDnešný svet je tak trochu zvláštny. Naháňa sa za postavením, uznaním, chceme byť úspešnými za každú cenu a zarobiť veľa peňazí. Kupujeme drahé darčeky, autá, domy, nepotrebné veci a myslíme si, že nás alebo našich blízkych urobia šťastnými. Ale spomeniete si, kedy ste mali naposledy čistú a nefalšovanú radosť? A čo vám takú radosť spôsobilo? Ako si každý deň urobiť radosť?

Základom ako si urobiť radosť je nebrať všetko ako samozrejmosť!

Každý má radosť z niečoho iného. Je isté, že nároky sa zväčšujú. Našim prarodičom vtedy stačilo málo, ale my sme náročnejší a náročnejší. Vecí si nevážime, často máme radosť len z ,, veľkých „gest, či hodnotných darov. Je to ale tá správna cesta, po ktorej ísť? A ako ju zmeniť?

Dobré je pozrieť sa okolo seba. Z čoho by mohla mať radosť mladá žena chorá rakovinou? Myslíte, že z najnovšieho parfumu od Calvina Kleina? Asi ťažko, všetky parfémy sveta by vymenila za zdravie. A čo dieťa z detského domova? Pohladenie je pre neho viac, než auto na ovládanie.

Chlapec z rozvojovej krajiny by určite volil inak, než naše dieťa, keby si malo vybrať medzi značkovým tričkom a bochníkom chleba. Hladnému dieťaťu by stačil krajec na to, aby malo neskutočnú radosť. A teraz ruku na srdce, neberieme všetko tak trochu ako samozrejmosť?

Vďaka za každé nové ráno!

ako urobiť radosťZakaždým, keď sa ráno prebudíme, mali by sme mať radosť. Vstupujeme do nového, krásneho dňa, sme zdraví, máme čo jesť a kde bývať. Nepripadá vám to ako dobrý dôvod sa radovať? Opýtajte sa človeka, ktorému všetko vzal oheň alebo voda, čo by mu urobilo radosť. Uvedomíte si, že máte obrovské šťastie.

Človek by mal byť vďačný. To je cesta ku šťastiu a radosti. Ak si budeme vážiť toho, čo máme, môžeme sa radovať naozaj z drobností. Naučte svoje deti, aby sa radovali z maličkostí. Je zlé, aby vaše dieťa malo radosť len, keď dostane najnovšie lego.

Radujte sa z toho, že vyšlo slnko, ale majte radosť, že prší! Pri skákaní do kaluží si užijete s deťmi veľa zábavy. Pamätajte: ,, Každý deň prežite tak, ako by to bol váš posledný! „

Čo je pre nás dôležité?

Každý máme určitý rebríček hodnôt a je potrebné sa na neho objektívne pozrieť a zhodnotiť, či by sme ho nemali prehodnotiť. Manažér, majúci na prvom mieste prácu, by sa mal zamyslieť, či sa dostatočne venuje svojej rodine, deťom. Vymeňte aspoň jeden pracovný deň za výlet do zoo a uvidíte, že budú mať radosť nielen deti, ale aj vy.

Možno niekedy nemáte silu pozrieť sa na svet pozitívne a tak svoju náladu zdvihnite niečím iným. Bežte si zacvičiť, do popoludňajšej kávičke si pridajte kocku čokolády, alebo zasadnite ku knižke, ktorú ste tak radi čítali v detstve. Robte si radosť obyčajnými vecami.

radosť a detiNečakajte, že radosť zo života a šťastie príde, až vyhráte v športke, nájdete životnú lásku alebo nájdete lepšie platenú prácu! Radosť musí vzísť z nás, z nášho srdca. Láska k sebe samému je podmienkou na to, aby to fungovalo.

Zabudnite na svoje pochybenia, malé hriechy z mladosti, na svoje bolesti a užívajte si život, ktorý nám bol daný. S úsmevom a radosťou v tvári sa žije predsa krásne!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button