NávodyZdravie a krása

Ako sa zbaviť vší do dvoch hodín?

chlapec so všami

Je možné sa sa zbaviť vší do dvoch hodí? Ponúkame vám nato návod. Vši sú v poslednej dobe veľmi častým problémom u detí v predškolskom a školskom veku. Existuje veľa prípravkov na chemickej báze, ktoré možno zakúpiť v lekárňach alebo drogériách. Rada by som sa s vami podelila o účinný recept, ktorý vši a hnidy zahubí do dvoch hodín. Ďalšou prednosťou môjho návodu je, že si ho môžete pripraviť doma a navyše ingrediencie vyjdú na pár eur.

Čo je potrebné na rýchle zbavenie sa vší:

  • ALPA Francovka
  • slnečnicový olej
  • Tea Tree olej
  • lyžice
  • miska
  • igelitové rukavice alebo vrecko
  • starý uterák
  • potravinárska fólia

Postup ako sa zbaviť vší do dvoch hodín krok po kroku

Prevencia je základ

Ak dostanete informáciu od školy či škôlky, že evidujú výskyt vší, musíte v prvom rade deťom denne prezerať vlasy.

Ďalším preventívnym opatrením je Tea Tree Oil. Každé ráno deťom namažte miesto za ušami Tea Tree olejom.

Tea Tree olej je dosť aromatický a jeho silná vôňa mnohým ľuďom smrdí, ale je to účinná prevencia proti všiam. Tea Tree olej je drahý, ale stále vyjde lacnejšie ako rôzne prostriedky z lekárne alebo elektrický hrebeň na vši.

Ako rozpoznať hnidy

Hnidy sú malinké vajíčka veľkosti asi 2-3 mm a majú svetlo hnedú až béžovú farbu. Hnidy sa nachádzajú vo vlasoch 2-3 cm od korienkov. Najviac sa držia za ušami. Svrbenie hlavy a neustále škrabanie sa vo vlasoch sú základnými príznakmi, že sa niečo deje.

všaJe dobré si pri prehliadke vlasov posvietiť (najlepšie baterkou), aby hnidy bolo lepšie vidieť. Hnidy vyberte z vlasov a medzi nechty ju stlačte.

Ak hnida lupne, znamená to, že je živá a je nutné vši odstrániť. Pokiaľ má svetlú farbu, leskne sa jej prdelka a medzi nechty nelupne, je mŕtva. Aj v tomto prípade odporúčam urobiť zábal ako prevenciu.

Zábal proti všiam

V kompótovej miske zmiešajte ingrediencie v pomere: 3 polievkové lyžice slnečnicového oleja, 2 polievkové lyžice Francovky (namiesto Francovky možno použiť napr. Vodku, slivovicu alebo iný čistý alkohol) a pár kvapiek Tea Tree oleja. Všetko premiešajte.

Na ruku si nasaďte igelitové rukavice (postačí aj obyčajný igelitové vrecko). Zmes nanášajte na vlasy opatrne a rukami so sáčkom alebo rukavicou votrite do vlasov rovnakým spôsobom ako napr. Šampón.

Takto postupujte, kým nemáte vo vlasoch nanesenú celú zmes.

Vlasy pri zábale zakryte

návod ako sa zbaviť vší do dvoch hodín

Potom zakryte vlasy (aj s ušami) potravinárskou fóliou. Na fóliu dajte ešte starý uterák, aby zmes nenatiekla do očí. Zábal nechajte pôsobiť najmenej 90 minút.

Maximálna doba pôsobenia je 120 minút. Po uplynutí doby pôsobenia zábalu, z hlavy všetko zložte a vlasy umyte bežným šampónom.

Dobré je hlavu umyť dvakrát, aby vlasy nezostali mastné. Na stredne dlhé vlasy odporúčam použiť dvojnásobnú dávku a na dlhé vlasy: 6 cl (3 panáky) slnečnicového oleja, 4 cl (2 panáky) Francovky a pár kvapiek Tea Tree oleja.

Zábal opakujte

Zábal je nutné ak sa chcete úplne zbaviť vší po siedmich dňoch opakovať. Po celých sedem dní prehliadajte hlavu denne. Neľakajte sa, budete nachádzať svetlé hnidy, ktoré sú mŕtve.

Tie možno vyčesať pomocou všiváčika (hrebeň) alebo elektrickej kefy. Tiež je dobré vydezinfikovať hrebene, ktoré ste používali a vyprať všetky čiapky a obliečky.

Tipy proti všiam

Najlacnejší Tea Tree olej sa dá kúpiť v drogérii DM s objemom 30 ml. Všade inde zoženiete iba 10 ml.

Varovanie

Tea Tree olej môže zriedkavo vyvolať alergickú reakciu, preto je doporučované pred jeho použitím urobiť kontrolný test.

Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter. Redakcia webu neručí a nie je zodpovedná za škody vzniknuté užitím informácií (čiastočným alebo úplným), ktoré sú uvedené v článku.

Zároveň redakcia neručí a nie je zodpovedná za škody vzniknuté užitím informácií (úplných alebo čiastočných) obsiahnutých v článku treťou osobou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button