Návody

Na čo nezabudnúť pri zriaďovaní kancelárie?

Ste šéfom či šéfkou firmy, ktorému záleží na tom, aby mali jeho zamestnanci štýlové kancelárie? Ak sa vám nepáčia staré kancelárske skrine či ošúchané policové regály, možno je najvyšší čas ich vymeniť. Niekedy nezáleží ani tak na kancelárskom nábytku ako na jeho rozmiestnení. Správne zorganizovaná pracovňa totiž môže zvýšiť pracovný výkon. Rozhodli sme sa vás inšpirovať niekoľkými tipmi, aby ste v práci radi trávili čas vy i váš tím.

návod ako zariadiť kanceláriu
Zdroj: AJ produkty

Pri zariaďovaní či renováciách pracovných priestorov je dôležité myslieť na to, že konečný obraz bude mať vplyv aj na to, ako bude vaša firma fungovať vo svojom vnútri, ale i na to, ako ju budú vnímať ľudia zvonka – vaše návštevy, klienti, aj tí potenciálni. Mnohí sa dodnes spoliehajú na prvý dojem.

Než sa do toho pustíte, odpovedajte si na pár dôležitých otázok. Napríklad, aká je vaša firma? Mladá reklamná agentúra alebo už etablovaná právnická spoločnosť? Aký je vekový priemer vašich zamestnancov? Pri zariaďovaní zvážte aj veľkosť, tvar či účel danej miestnosti – preferujete uzavreté kancelárie či openspace? Tomu prispôsobte štýl priestorov.

Dôležitým faktorom je aj dispozícia pracoviska. Zariadenie totiž treba prispôsobiť veľkosti, tvaru, účelu miestnosti aj počtu ľudí, ktorí budú kanceláriu využívať. Modernou súčasťou pracovísk sú dnes už aj oddychové miestnosti. V práci trávime podstatnú časť dňa, je preto dôležité, aby sme sa v nej cítili príjemne.

Doplnky a detaily sú dôležité, nepodceňte ich

Nábytok v kancelárii je samozrejme prioritou, mal by byť funkčný a predovšetkým z kvalitných materiálov, nebojte sa preto investovať do drevín či opracovaného kovu. Je to investícia do budúcnosti.

Zabudnúť by ste pri zariaďovaní kancelárií však nemali ani na dielenské skrine, policové vozíky a iné úložné priestory pre písomné dokumenty či osobné veci vás a vašich zamestnancov. Tie udržia poriadok na pracovisku a zároveň dodajú pocit súkromia.Nábytok však umiestnite tak, aby zostali zachované prirodzené komunikačné a konferenčné zóny, nikto by nemal mať pocit, že je zo skupiny vyčlenený. To platí najmä pre openspace.

flipchart
Zdroj: ajprodukty.sk

Pocitu odmeranosti v priestore sa vyhnete aj príjemnými obrazmi s motivačnými citátmi, symbolmi prírodu či bielymi tabuľami, na ktorých si spolu so svojim tímom môžete nechávať odkazy či robiť pracovné plány.

Flipcharty poslúžia aj ako vhodný brainstormingový materiál. Odpadkové koše a kontajnery skryté pod pracovnými stolmi, ktoré nevidí nik okrem toho, komu pracovný stôl patrí, môžu byť v šialených farbách a tvaroch. Použite ich ako interný vtip, pri každom zbavovaní sa odpadu sa tak môžete zasmiať vy aj vaši kolegovia.

Vhodnými štýlovými doplnkami v kanceláriáchaj v rokovacích miestnostiach sú konferenčné stoličky a stolíky pre neformálne uvítacie rozhovory a krátke pauzy. Vhodné sú aj do relax zóny, tie sú dnes súčasťou takmer každého pracovného priestoru. Ak pracujete v uzavretých kanceláriách, určite si neformálne sedenie zriaďte. Tam si aspoň na chvíľu oddýchnete od počítača a v pokoji vypijete šálku kávy.

Nezabudnite ani na zeleň. Kúsok prírody uvoľňuje myseľ.

Ak už máte kanceláriu zariadenú, nezabudnite ju pravidelne upratovať. Tipy ako dokonale upratať kanceláriu nájdete na blogu spoločnosti AJ Produkty.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button