AkoaPreco.com > Návody > Ako sa starať o koženú galantériu?

Ako sa starať o koženú galantériu?

ako sa správne starať o koženú galantériuO koženú galantériu je v mnohých prípadoch málo postarané. Je to spôsobené predovšetkým veľkou neznalosťou starostlivosti o tieto výrobky. Starostlivosť o galantériu však nie je vôbec zložitá. V mnohých prípadoch je potrebné si dávať na galantériu pozor už pri jej nakupovaní, pretože mnoho predajcov sa o vystavenú galantériu nijako nestará a tá potom stráca na kráse. Ak nejakú galantériu máte, tak jej určite pozornosť a predovšetkým starostlivosť venujte. Ako sa o koženú galantériu starať?

Starostlivosť o koženú galantériu – impregnácia


Všetky kožené výrobky sú veľmi citlivé na vlhkosť a na mokro, preto je potrebné ich pred týmito vplyvmi chrániť a to najlepšie tak, že sa naimpregnujú. Impregnácia sa vykonáva prostredníctvom impregnačného spreja, ktorý sa na jej povrch aplikuje. Kúpite ho vo väčšine predajní s koženými výrobkami.


Výživa

Kožu je potrebné takzvane “vyživovať”, nejde o nič iné ako o zaplnenie pórov kože. Koža musí byť pružná a toho najlepšie dosiahneme tak, že kožu namažete tukom. Tuk vyplní póry a do nich sa následne nedostane ani vzduch, ani voda. Najjednoduchšie je namazanie tukom, špeciálnou pastou alebo rastlinným olejom.

starostlivosť o koženú galantériuV obchodoch s koženými výrobkami je zvyčajne predajný aj špeciálny silikónový sprej, ktorý vytvorí hustú penu, ktorá sa do kože votrie. Princíp je tu rovnaký ako u tukov, avšak sprej pôsobí dlhšie.

Nepreťažovanie

Koža sa veľmi často ničí a deformuje pri väčšej záťaži. Nikdy koženú galantériu nepreťažujte lebo budú deformácie trvalé.

Trenie koženej galantérie

Na mnohých miestach kože dochádza k treniu a následne zvyčajne vznikajú lesklé plochy. Takých plôch sa dá ľahko zbaviť tak, že na ne nanesieme špeciálny ochranný sprej, ktorý nám vytvorí textúru, o ktorú sme trením prišli.

Čistenie


Ak je potrebné kožu vyčistiť, tak používajte zásadne prípravky určené na čistenie kože. Ak ich nemáte, tak použite malé množstvo mydlovej vody a hubku. Po vyčistení je potrebné kožu opäť namastiť tukom a prípadne znovu aplikovať impregnačný sprej.

Mohlo by vás zaujímať

ako na správne sušenie kvetov návod

Ako na sušenie kvetov?

Chcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.