Domácnosť

Sklenené dvere ako netradičné riešenie do moderných interiérov

Jedným z najzaujímavejších trendov v interiérovom dizajne sú dvere z tvrdeného skla. Sú nielen efektné, ale zároveň praktické a vďaka svojim vlastnostiam sú dokonalé aj v malých, alebo nenápadných miestnostiach. Nie je preto neobvyklé, že sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre montáž sklenených dverí vo svojom dome alebo byte.

Ako si vybrať sklenené dvere
Zdroj foto: Zastolskiy Victor / Shutterstock.com

Sklenené dvere – čo musíte vedieť pred kúpou?

Množstvo aktuálnych modelov a všade prítomnosť sklenených dverí spôsobuje, že čoraz viac majiteľov domov a bytov sa zaujíma o toto riešenie. Je ale niekoľko faktov, na ktoré netreba zabudnúť pri kúpe sklenených dverí.

Najdôležitejším prvkom pri výbere sklenených dverí do interiéru je miesto, kde ich chcete umiestniť. Vďaka tomu možno rozmery a typ dverí vopred naplánovať pre konkrétny priestor. Tento aspekt je dôležitý, pretože investícia do sklenených dverí nie je tak úplne prijateľná pre každý rozpočet.

Ďalším dôležitým faktom je kvalita výrobku. Sklo v dverách by malo byť tvrdeným sklom a spĺňať kvalitatívne požiadavky pre takéto časti.  Iba výrobky overených výrobcov a vyrobené z vysoko kvalitných materiálov sú nielen pekné, ale zároveň aj bezpečné v každodennom používaní.

Okrem overenia si štandardov kvality je dobré si pozrieť recenzie o predajcoch na internetealebo medzi známymi.  Čím viac pozitívnych odporúčaní, tým je väčšia pravdepodobnosť, že bude daný výrobok ideálny aj do Vášho domu alebo bytu.

Úchyty a závesy do sklenených dverí nájdete na stránke Sklo.sk.

Druhy sklenených dverí

Moderné sklenené dvere sú v rôznych prevedeniach. Ktoré z nich sú najobľúbenejšie?

  • Dvojkrídlové sklenené dvere – tento model môžete často vidieť v úradných miestach, ako oddeľujú jednotlivé kancelárie alebo konferenčné Sklenené dvere tohto typu sú jednoduché na montáž a obsluhu, keďže nevyžadujú špeciálne podmienky pre priestory.
  • Sklenené posuvné dvere– sú odporúčané hlavne pre majiteľov malých bytov. Správne zvolené dvere toho typu môžu oddeľovať miestnosti a zároveň opticky zväčšiť povrch.
  • Sklenené dvere nemusia byť úplne priehľadné. Na ich povrchu môže byť ľubovoľná grafika, ktorá zabezpečí okrem súkromia aj zaujímavý vzhľad.
  • Sklenené dvere v ráme a bez rámu – tie prvé sú často v hliníkovom, alebo drevenom ráme. Bezrámová možnosť poskytuje pocit ľahkosti a rám bez škrabancov garantuje atraktívny vzhľad.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button