Etiketa

Ako sa obliecť na pohreb?

ako sa obliecť na pohrebNa niektoré udalosti v živote sa skrátka netešíte a pri pohreboch to platí dvojnásobne. Na pohreb prichádzame dať posledné zbohom niekomu blízkemu, vyjadriť úctu a úprimnú sústrasť pozostalým. K takejto príležitosti je nutné zaloviť v šatníku a nájsť niečo veľmi slušné. Viete, čo je vhodné a ako sa správne na poslednú rozlúčku obliecť? Poradíme Vám ako sa obliecť na pohreb.

Vzťah k zosnulému

Skôr, ako začnete hľadať správne ošatenie, je potrebné zohľadniť, aký bol váš vzťah k zomretému človeku. Čím bližšie k zosnulému, tým tmavší oblek. Na pohreb niekoho z rodiny či blízkych príbuzných je teda čierna farba oblečenia samozrejmosťou.

ako sa obliecťIdete sa rozlúčiť s kolegom z práce, susedom alebo človekom, ktorého ste až tak nepoznali?

Tu nemusíte voliť priamo farbu čiernu, ale oblečte sa do tmavších odtieňov modrej, hnedej, zelenej, fialovej alebo šedej.

Ako by sa mal na pohreb obliecť muž?

Muži by mali mať čierny oblek, najlepšie bez lesku a veľkých nápadných vzorov. Do obleku bielu košeľu, čiernu kravatu a čierne šnurovacie topánky. Čierne ponožky sú povinnosťou.

Ostatní muži v obradnej sieni či kostole by mali byť oblečení v tmavom obleku, bielej košeli a čiernej kravaty, všetko bez väčších vzorov.

Možno tolerovať aj veľmi tmavé alebo čierne džínsy a tmavú košeľu, pokiaľ nie je medzi vami a zosnulým žiadny príbuzenský vzťah.

Vždy je nutné obliecť sa konzervatívne, čisto a slušne!

Čo by si mali na pohreb obliecť ženy?

Ženy by na pohrebe mali mať zahalené ramená a kolená. Čierne šaty na pohrebe v rámci užšej rodiny sú samozrejmosťou, u ostatných dám postačia šaty tmavé. Určite možno zvoliť nohavice, tmavú blúzku či košeľu alebo nohavicový kostým.

pohrebNezabudnite a oblečte si aj čierne pančuchy, čierne topánky a čiernu kabelku.

Niektoré ženy nasadzujú čierny klobúk alebo šatku, ktoré nemusia počas obradu skladať, pretože patria ku smútočnému úboru.

Pohreb ale nie je módna prehliadka, a tak k tomu pristupujte aj pri výbere svojej róby

Čomu sa pri obliekaní na pohreb rozhodne vyhnúť?

  • Modré, každodenne nosené džínsy
  • Krikľavé farby v akejkoľvek podobe
  • Veľké výstrihy a minisukne
  • Športové tenisky bielej farby
  • Špinavé, pokrčené a páchnuce oblečenie

Uvedomte si, že na pohreb idete zomretému prejaviť svoju úctu a slušne sa obliecť je to najmenšie, čo pre to môžete urobiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button