Financie

Ako vám môže podlahové kúrenie pomôcť s rastúcimi cenami energie

V posledných rokoch sme svedkami neustále rastúcich cien energií, čo predstavuje pre mnohé domácnosti významnú finančnú záťaž. Teda hľadanie účinných spôsobov, ako znížiť výdavky na ňu získava čoraz väčšiu popularitu. Elektrické podlahové kúrenie je ideálnym riešením, pretože aj pri zvýšení komfortu vás neohrozuje svojimi vysokými nákladmi.

Ako je to možné? Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

Ako ušetriť pri vykurovaní

Čo je elektrické podlahové kúrenie?

Dobre zvolené moderné elektrické podlahové kúrenie je systémom vykurovania, ktorý využíva na vytvorenie tepla špeciálnu konštrukciu rozloženú pod podlahovou krytinou. Na rozdiel od tradičných radiátorov vyžarujúcich teplo z jedného bodu, podlahové kúrenie zabezpečuje rozloženie tepla po celej ploche od podlahy.

Rovnomerné rozloženie tepla v celom priestore bez vysokých nákladov

Elektrické podlahové vykurovanie poskytuje rovnomerné rozloženie tepla po celej ploche miestnosti, čo eliminuje problémy s chladnými bodmi, ktoré sú bežné pri tradičných zdrojov vykurovania.

Podlahové kúrenie môže byť energeticky efektívnejšie, pretože pracuje pri nižších teplotách, a pritom poskytuje rovnaký komfort ako iné systémy fungujúce pri vyšších teplotách. Vytvorené teplo sa teda v priestore udrží aj pri nízkom energetickom výkone.

Oproti tradičným radiátorom a iným vykurovacím systémom, toto kúrenie je úplne skryté pod podlahou, čo znamená, že nezaberá žiadny užitočný priestor a neovplyvňuje dizajn interiéru.

Vykurovacia fólia z radu PRO od spoločnosti Heat Decor je pri svojej minimálnej hrúbke len 0,5 mm dokonca vybavená obojstrannou výstužou, takže sa dá bez akéhokoľvek mechanického poškodenia použiť aj pod vinylové podlahy.

Vykurovacia folia heat decor

Jednoducho sa inštaluje a udržiava

Inštalácia elektrického podlahového kúrenia je veľmi jednoduchá a systém je nenáročný na údržbu. Ideálnym riešením pri montáži je samozrejme vždy prítomnosť odborného tímu.  S vhodne zvolenou sadou, ktorá obsahuje všetky potrebné komponenty a jednoduchým video návodom, si ale dokážete inteligentné podlahové vykurovanie od Heat Decor nainštalovať aj svojpomocne.

Heat decor

Myslí na váš komfort a zdravie po celý život

Podlahové kúrenie vám okrem rovnomerného šírenia tepla poslúži aj tým, že nevíri prach ako tradičné radiátory, čo ocenia najmä alergici a astmatici Moderné elektrické podlahové vykurovacie systémy ponúkajú aj vysokú úroveň kontroly, často s možnosťou programovania alebo diaľkového ovládania prostredníctvom inteligentných termostatov.

Špeciálne upravené a certifikované infra fólie disponujú dlhou zárukou a sú navrhnuté tak, aby odolávali opotrebeniu. Nemusíte sa báť žiadnych ostrých hrán a horúcich povrchov, čo znamená, že vykurovanie je vhodné aj pre domácnosti s malými deťmi alebo domácimi zvieratami.

Možnosť aplikácie vykurovacej fólie pod rôznymi povrchmi

Vykurovacia fólia, ako inovatívny produkt v oblasti podlahového kúrenia, si získava stále väčšiu popularitu. Funguje na princípe elektrickej vodivosti uhlíka, kde pretekajúca elektrická energia generuje dlhovlnné infračervené žiarenie, ktoré nezohrieva vzduch,  ale predmety a osoby v miestnosti.

Čo sa týka fyzických vlastností, fólia vyniká vysokou mechanickou odolnosťou, vďaka čomu umožňuje jej použitie aj pod poterom. Rozvod elektrického prúdu v infrafóliách značky Heat Decor je zabezpečený medenými zbernicami umiestnenými pozdĺž okrajov fólie. Elektrický prúd z týchto zberníc sa rovnomerne rozvádza striebornými spojkami cez uhlíkovú vrstvu, čo prispieva k dlhodobej odolnosti a životnosti systému.

Vykurovacie fólie sú vhodné pre mokrý proces aplikácie, ako poter alebo pre suchú montáž pod laminátové podlahy, SPC, vinyl, alebo parkety. Ak sa rozhodnete umiestniť fólie pod poter, máte voľnú ruku pri výbere podlahovej krytiny a zároveň získate akumulačnú vrstvu poteru, ktorý dlhšie drží teplo. Keďže fólie nie sú určené na priamu aplikáciu pod dlažbu, v takýchto prípadoch je lepšie zvoliť vykurovaciu rohož. Na ňu sa aplikuje stavebné lepidlo a následne dlažba.

Heat decor Pro folia

Naopak, vykurovacie rohože nie sú vhodné pre suché procesy, keďže výhrevný vodič potrebuje byť obalený v materiáli, ktorý efektívne odvádza teplo. Vykurovacie rohože sa často využívajú pri rekonštrukciách v kúpeľniach alebo na toaletách, kde sa z dôvodu vlhkosti neodporúča používať laminátové podlahy.

Nech si už vyberiete akýkoľvek systém podlahového vykurovania, zaručene sa postará o váš tepelný komfort bez radiátorov a zbytočne vysokých nákladov na energie.

Zdroj obrázkov: www.heatdecor.sk

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button