Domácnosť

Ako položiť strešné škridle?

ako položiť škridleKvalitu strechy ovplyvňuje najmä to, akú zvolíte strešnú krytinu a tiež, akým spôsobom ju upevníte. Jedným z najčastejšie používaných materiálov na strešnú krytinu sú škridle. Ich pokladanie zvládnete sami, stačí sa len držať niekoľkých hlavných zásad. Ako položiť strešné škridle?

Pozor na sklon strechy

Pri pokladaní strešnej krytiny hrá dôležitú úlohu sklon strech. Keď zvolíte klasické betónové škridle, je potrebné, aby bol sklon minimálne 22 stupňov.

V prípade, že je sklon strechy predsa len nižší, je nutné vykonať určité opatrenia, napríklad urobiť podstrešia v podobe debnenia, ktoré bude doplnené o hydroizolačnú fóliu. Potom je možné škridle pokladať aj na strechu so sklonom pod 20 stupňov.

Pokladanie škridiel na latky

K tomu, aby ste mohli strešné škridle začať pokladať, je samozrejme potrebné, aby na streche boli nainštalované drevené laty. Ich prierez by mal byť cca 50 milimetrov.

Pri takto silných latkách už nehrozí ich zlomenie a popraskanie pod ťarchou škridiel.

Upevnenie a kotvenie

škridle na strechceAk máte na streche pripravené laty, môžete začať s pokladaním. Strešné škridle vždy zavesujte za výstupky, ktoré sa nachádzajú na ich zadnej časti.

Keď je sklon strechy väčší, bude nutné každú tretiu škridlu ukotviť pomocou príchytky.

Rovnako tak kotvite všetky škridle, ktoré sa nachádzajú v krajnej časti strechy, tu už nezáleží na tom, aký je sklon strechy.

Neviete si rady? Zavolajte na pomoc odborníkov

Vo chvíli, keď si predsa len neviete rady s tým, ako položiť laty a strešné škridle, nechajte prácu radšej na odborníkov. Tí sú schopní urobiť strechu na kľúč v priebehu niekoľkých dní, a to vrátane inštalácie doplnkov a príslušenstva, ako sú napríklad odkvapové systémy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button