NávodyPráca a vzdelanie

Ako zlepšiť prehľad vo svojej dielenskej výbave?

Pri práci v dielni je okrem bezpečnosti veľmi dôležitá prehľadnosť a organizácia. Tieto faktory vplývajú jednak na efektívnosť, ale aj na reprezentatívnosť medzi klientelou. Výbavu preto pravidelne triedime a všetko, čo našej dielni dáva zmysel, uložíme medzi súpravu s náradím. Dnes sa venujeme používaniu golo sady a vozíkov na náradie.

Ako organizovať náradie v dielni
Zdroj obrázku: Aleksandar Malivuk / Shutterstock.com

Kufrík na dielenskú výbavu pre profesionálov aj domácich majstrov

Kufrík alebo súprava na náradie sú najpoužívanejšie synonymá pre golo sadu s rôznymi typmi hlavíc, nadstavcov a rační.

Podľa nárokov pri práci sa samotná golo sada so základnou výbavou ďalej špecifikuje (veľkostne, ale aj od povahy práce). Inú golo sadu používajú v automobilovej, inštalatérskej a inú montážnej oblasti.

Zakaždým si však tento kufrík udržiava praktické a ergonomické vlastnosti. V tom golo sadu podporujú najvyhľadávanejšie rozmery 1/2 – tvoria „zlatý“ stred medzi malými a robustnými modelmi.

Prehľadnosť pri používaní ďalej zvyšuje podrobné poznanie, čo golo sada obsahuje. Niekedy „narastá“ až do takých rozmerov, že nadobúda vlastnosti všestrannýchdielenských kufríkov.

(Polo)profesionálne golo sady v sebe skrývajú viaceré hlavice (výmenné, špeciálne, dvanásťhranové), nadstavce, kĺby, adaptéry, francúzske kľúče a meradlá.

Pozor, golo sadu si vyberáme aj podľa celkovej hmotnosti – dielenská práca si totiž vyžaduje vysokú flexibilitu a prenosnosť.

Dielenský vozík a všetko náradie na jednom mieste

Praktický dielenský vozík na náradie obsahuje niekoľko samostatných šuplíkov na ložiskách. Každá úložná jednotka disponuje výplňou (ideálne penovou), aby náradie dobre zapadlo a nešmýkalo sa po šuflíku. Náradie zostáva na svojom mieste aj za predpokladu, že šuflíky disponujú poistkou proti nechcenému otvoreniu.

Vozíky na náradie neobmedzujeme len na priehradkové usporiadanie. Prehľadnosť zlepšuje priestor pre samostatnú pracovnú plochu. Tú si dokonca vieme inovovať pridaním zveráka.

Jednoduchšiu manipuláciu dokazujú aj ďalšie odkladacie priestory (napr. plášť vozíka s možnosťou zavesenia náradia).

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button