Ako liečiť

Ako odstrániť hučanie v uchu a pískanie v ušiach?

ako odstrániť hučanie a pískanie v ušiachHučanie a pískanie v ušiach pozná snáď každý z nás. Ide o stav, ktorý môže byť zapríčinený rôznymi faktormi. Niekedy odznie veľmi rýchlo. Niektorí ľudia týmto problémom ale trpia pomerne často, čo je zvyčajne spôsobené vážnejšími poruchami. Ako odstrániť hučanie a pískanie v ušiach?

Príčiny hučania v uchu

Ak vás trápi hučanie, šumenie alebo pískanie v ušiach, možno hľadať príčiny buďto v okolitom prostredí, alebo tiež v zlej životospráve a celkovom stave organizmu.

Medzi hlavné príčiny častého pískanie v ušiach sa radia predovšetkým tieto:

Silný hluk

silný hlukKaždý, kto rád navštevuje rockové koncerty, diskotéky, prípadne pracuje v hlučnom priestore, môže pociťovať hučanie a pískanie v uchu.

Zapríčiniť ho môže silný jednorazový hluk (napríklad od delobuchov a pod.). Alebo tiež intenzívny hluk dlhodobejšieho charakteru (pracovné stroje, počúvanie hlasnej hudby na koncerte či v prehrávači a pod.)

Stres

Aj stres sa môže negatívne prejaviť na vnímaní zvukových signálov. Ak ste v stresovom vypätí, telo reaguje ďaleko citlivejšie.

Únava a hučanie v uchu

K hučaniu v ušiach prispieva tiež nedostatok spánku. Zvyčajne je porucha vyvolaná v kombinácii nedostatočného spánku a únavy s ďalšími faktormi, najmä hlukom či stresom.

Vysoký krvný tlak

Ak máte zvýšený krvný tlak, môže to viesť k mnohým poruchám v organizme. Jednou z nich je práve časté pískanie v ušiach, kedy dochádza k poškodeniu krvného zásobenia v uchu.

Hukot v ušiach je ale veľmi často vyvolaný aj naopak príliš nízkym krvným tlakom.

Cukrovka

Aj pri cukrovke sú cievy v uchu horšie prekrvované, sprievodným javom potom môže byť hukot v ušiach.

Infekcia ucha

Ak máte zápal stredného ucha či silnú nádchu, môže byť sprievodným javom práve šumenie a pískanie v ušiach.

Vek

Zhoršeným sluchom trpia hlavne ľudia po štyridsiatke. Okrem nedoslýchavosti sa u nich prejavuje práve častejšie pocit, že im v uchu píska a hučí. Tieto javy sú jednoducho zapríčinené starnutím sluchového ústrojenstva.

Nedostatok vitamínov

Za hučaním a pískaním v uchu mnohokrát stojí tiež nedostatočný prísun vitamínov, najmä vitamínu B12, ktorý ovplyvňuje krvotvorbu a nervový systém. Jeho nedostatok sa prejavuje aj mnohými ďalšími symptómami.

vitamín b12Tip: Vitamín B12 si môžete jednoducho objednať cez internet, 90 tabliet stojí cca 8€ a okrem odstraňovania problému s pískaním v uchu pomáha aj pri správnej tvorbe červených krviniek, optimálnej funkcii nervového systému a psychiky a podieľa sa na látkovej premene sacharidov a tukov týá je dôležitá pre produkciu energie.

Rakovina a uši

Ak má človek rakovinu mozgu, prípadne trpí rakovinou miechy, má mnoho zdravotných komplikácií. Jednou z nich, tou zrejme najmenšou, je práve šumenie v ušiach.

Postupy, ako sa zbaviť pískania v uchu

Ako sa zbaviť pískania v ušiach? Vyriešenie problému tkvie v zistení jeho príčiny. Ak vám píska v ušiach a ste v miestnosti či priestore, kde hrá hlasná hudba, je treba ju ihneď stlmiť, alebo prípadne z takéhoto miesta odísť.

Lekári špecialisti odporúčajú používať ochranné slúchadlá a pomôcky na uši. To sa týka hlavne situácií, keď sa hlučnému prostrediu nedá vyhnúť, a to napríklad v zamestnaní, kde pracujete v prítomnosti hlučných prístrojov.

V prípade vysokého krvného tlaku je potrebné navštíviť lekára. Ten predpíše lieky, ktoré pomôžu krvný tlak regulovať. Návšteva ušného lekára je úplne nevyhnutná aj v prípade, že sa v uchu vyskytne zápal, prípadne je pískanie v ušiach vyvolané inou chorobou.

Dôležitý je tiež prísun vitamínov. Spomínaný vitamín B12, ktorého nedostatok môže stáť za nepríjemným piskotom v ušiach, je obsiahnutý v mliečnych výrobkoch, vajciach atď.

Čo je potrebné pre odstránenie hučania v ušiach?

 • Vyhnúť sa hlučnému prostrediu
 • Ochranné pomôcky na uši
 • Lieky na zníženie krvného tlaku
 • Liečba zápalu
 • Prísun vitamínov (hlavne vitamínu B12)

Ako dlho liečba potrvá?

Pískanie v ušiach je zvyčajne otázkou niekoľkých minút, odznie po tom, čo sa zbavíte príčiny jeho vzniku. Ak pretrváva dlhodobo, je problém potrebné riešiť v konzultácii s doktormi špecialistami.

Aké budú náklady na liečbu hučania v uchu?

K „vyliečeniu“ prostého pískanie v ušiach spravidla nie je potreba žiadnych špeciálnych liekov a prípravkov. Vždy je ale potrebné správne identifikovať príčinu problému a na základe identifikácie potom ďalej postupovať. Vitamín B12 kúpite cez internet za 8€.

Ako riešenie na odstránenie hučania v uchu môžete vyskúšať výživový doplnok ,,Qiju dihuang wan – Posilnenie zraku a sluchu‘‘, ktorý pochádza z tradičnej čínskej medicíny.

Užívanie tohoto doplnku:

 • posilnenie zraku a sluchupomáha vyživovať pečeň
 • pomáha zmierňovať únavu očí, ktorá je spôsobená prácou pri počítači
 • pomáha zmierňovať pískanie a hučanie v ušiach
 • prispieva k odbúravaniu nepokoja, podráždenosti, stavov úzkosti a zlej nálady
 • pozitívne pôsobí na regeneráciu organizmu po nočných pracovných hodinách

Podobné články

2 Comments

 1. Nehnevajte sa ,ale napísať ,že pískanie v ušiach je otázkou neikoĺkých minút ,odznie potom ako zistíte príčinu jeho vzniku.U niektorých pacientov to lekári hľadajú dodnes….U mnohých ludí ,ktorí to nemajú z hluku ,stresu..,nevedia si lekári rady a posielajú Vás od Šavla k Pavlovi…Veĺmi zjednodušujete túto chorobu ,pritom ludia pri nej strašne trpia..ako aj ja.Predstavte si len jeden deň,keď bi Vám nonstop bol“ monoskop v uchu“ a niektorí ludia s tým žijú roky.

 2. kupila som si na hučanie a velmi slabe počutie od vyrobcu propagovany isto zaručeny pripravok BIOSTENIX SENSI OIL.na polutovani musim potvrdit že je to podvod na ludoch s nadoslychavostou.Je to vyložene šarlatanstvo podvod hlavne pre nas staršich ludi ,hlavne dochodcov doslovny hyenyzmus od vyrobcu.Uživala som ho podla navodu mesiac žiaden pozitivny vysledok.Ludia bdite,pozor na ziskuchtivych šarlatanov na internete!!!! podvedena Milli.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button