Ako liečiť

Ako odstrániť druhú bradu?

ako odstraniť druhú braduDruhá brada sa počas života môže objaviť prakticky u každého z nás. Jedná sa o stav, kedy dochádza k nahrnutiu kože a tuku do oblasti pod bradou. Ako odstrániť druhú bradu?

Často býva príznakom nadváhy a obezity, prejaviť sa však môže aj u ľudí, ktorí majú menší a silnejší krk. Tým, ako pokožka prirodzene starne, dochádza k jej uvoľňovaniu.

Strata pevnosti a pružnosti kože a hromadenie tuku sa potom prejaví práve vo výskyte druhej brady. Problémy s druhou bradou sa týkajú hlavne ľudí v strednej a staršej generácii.

Postupy ako odstrániť druhú bradu:

Chirurgické zákroky

chirurgicky zakrok druhá bradaK odstráneniu druhej brady možno vykonať chirurgický zákrok, kedy dôjde k odsatiu tuku takzvanou liposukciou.

Pomáha tiež úprava podbradku a modelácia brady pri zákroku, ktorý sa označuje ako facelift. 

Tieto postupy je samozrejme bezpodmienečne nutné vykonávať u špecialistov.

Domáce cvičenie na odstránenie druhej brady

Ako prevencia proti vzniku druhej brady a zároveň aj jej zmenšenie potom, čo sa už vytvorí, je možné vykonávať aj rôzne domáce cvičenia, ktoré sú viac či menej efektívne. Vyskúšajte napríklad tieto:

Každý deň ráno si niekoľkokrát za sebou pritlačte jazyk na spodné podnebie. Dôjde k napínaniu svalu na brade. Koža tak bude neustále napínaná a v povoľovacom procese.

ako odstraniť dvojitú braduHýbte s hlavou z jednej strany na druhú. Aj obyčajné zakláňanie a otáčanie hlavy môže byť efektívne.

Pre domáce cvičenie, ktoré zabraňuje výskytu druhej brady, pomáha tiež vyslovovanie určitých písmen, vďaka ktorým dochádza k preťahovanie svalov v okolí brady.

Skúste si napríklad každý deň po dobu niekoľkých minút vyslovovať nahlas a výrazne písmeno E. Ďalej pomáha tiež kombinácia písmen X a O.

Prevencia vzniku druhej brady

Prevenciou proti výskytu druhej brady je predovšetkým správne držanie tela, precvičovanie svalov v oblasti brady a krku, pravidelný pitný režim, a zdravý, vyvážený jedálniček s ktorým vám môžu pomôcť odborníci.

Pár hodín pred spánkom je potrebné obmedziť prísun tekutín. Tie sa totiž počas noci zadržiavajú v tele, čo tiež prispieva k vyťahovanie kože, vrátane miest v tvári a na krku.

V neposlednom rade by ste sa mali starať o svoju pleť. Pleťové krémy nanášajte vždy v smere zdola nahor. Nebude tak dochádzať k postupnému povoľovanie kože v oblasti krku a brady.

Čo je potrebné ak chcete odstrániť druhú bradu?

Ako dlho odstraňovanie druhej brady potrvá?

Ak zvolíte chirurgický zákrok, kedy vám z okolia brady a krku bude odsatý tuk a upravená pokožka, zbavíte sa druhej brady veľmi rýchlo. Zákrok totiž nie je nijako náročný. Prakticky už druhý deň bude po starostiach.

Ak sa už druhá brada objaví a nechcete podstupovať operatívny zákrok, bude jej odstránenie alebo aspoň zmenšenie dlhodobejšia záležitosť. Chce to teda patričnú trpezlivosť a hlavne výdrž pri prevádzkovaní cvikov, ktoré slúžia na jej odstránenie.

Koľko to bude stáť keď chcete odstrániť druhú bradu?

Nákladná je operácia podbradku. Jej celková cena sa môže pohybovať až okolo 330 €. Spevňujúce kremy stoja okolo 10-15 € ale väčšinou na druhú bradu pomáhajú.

Oproti tomu je vykonávanie bežných cvikov, prevencia a úprava jedálnička či pitného režimu s prakticky nulovými nákladmi navyše.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button