Cestovanie

Ako nezmrznúť na Sibíri?

Mapa SibíriSibír je síce mrazivá, ale zato krásna. Jej rozloha je okolo 10 miliónov kilometrov štvorcových a ak chcete objaviť jej najkrajšie miesta, tak je potrebné si správne naplánovať, kam cestovať. Pre patričné ​​zahriatie síce nie je odporúčané piť hektolitre vodky, ale teplé oblečenie by malo byť základom číslo jedna. Cestovanie po Sibíri je najlepšie s priateľmi, pretože je väčšina miest pustých a cestovanie na vlastnú päsť sa neodporúča. Ako teda cestovať, aby ste na Sibíri nezamrzli?

Novosibirsk

Na cestovanie vám bude najbližším cestovným prostriedkom vlak, pretože je tu sieť železníc síce zastaraná, ale plne funkčná. Jedným z hlavným cieľov vašej cesty by mal byť Novosibirsk, teda hlavné mesto celej Sibíri.

Určite by vám nemali na Sibíri uniknúť hory, ktoré sú v tejto oblasti najkrajšie. Pre návštevu hôr sa musíte vydať do Altajskej republiky, kde na vás čakajú pohoria Altaj. Najlepšie je vyraziť cez Gornoaltajsk.

Ruská tajga na Sibíri

Ako nezmrznúť na SibíriAk chcete spoznať aj pravú ruskú tajgu, tak sa vám ponúka možnosť cestovania okolo jazera Akkem.

Ak ste priaznivci lezenia po horách, tak sa budete cítiť u Akkemských stenách ako vo svojom živle. Hoci tu môžete naraziť aj na iných turistov, tak je aj napriek tomu lepšie sa naučiť pár slov alebo viet rusky.

Sibír krajina pre dobrodruhov

Cestovanie si užite so všetkým všade a neváhajte sa ubytovať v maringotkách alebo miestnych chatkách v typicky rusko-mongolskom štýle. Ako základ však berte spací vak vhodný aj do mrazu. Vrcholom Altaja je Beluch, ktorá je vysoká 4506 metrov.

Vysokohorská turistika je tu v plnom prúde a pobyt si tu užijú vodáci, keďže horské rieky, predovšetkým KATUN, sú tu pre každého pravého dobrodruha.

Raj pre horolezcov

Pre horolezcov sa tu nachádzajú aj ďalšie skvelé miesta, ide predovšetkým o Aktru, ktoré je vyhľadávané nielen Európskymi horolezcami, ale aj ďalšie strediská. Je možné si zaplatiť aj cestu helikoptérou.

Veľmi úchvatné sú Šavlínské jazerá, ktoré vás potešia predovšetkým na oko, inak sú veľmi chladné.

Transsibírska magistrála

Transsibírska magistrála na SibíriPre kompletné poznanie Sibíri si objednajte sprievodcu a tiež si vymedzte lokality, ktoré chcete navštíviť.

Ak ste milovníci vlakov, tak by pre vás mala byť základom Transsibírska magistrála, ktorá vás zvezie naprieč Sibírou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button