Ako liečiť

Ako odstrániť jačmenné zrno: Babské rady na jeho liečbu

jačmenne zrnoJačmenné zrno je hlavne z estetického hľadiska veľmi nepríjemnou záležitosťou. Na okraji očného viečoka sa vytvorí absces, ktorý je červenkastý a spôsobuje celkový opuch viečka. Typickým príznakom je zvýšený tlak na oko, okrem toho môže jačmenné zrno celkom bolieť. Babské rady ako odstrániť jačmenné zrno?

Jačmenné zrno spôsobuje rozmnoženie stafylokokov. Často sa objavuje u ľudí, ktorí majú z nejakých príčin zníženú imunitu organizmu.

Môže však byť tiež spôsobené zlou hygienou, keď sa očí a ich okolia dotýkate špinavou rukou. Určitým faktorom je tiež nedostatok vitamínov.

Pre liečbu jačmenného zrna sa využívajú lieky, ktoré predpisuje lekár. Ak jačmenné zrno nie je nijak veľké, môžete si s ním poradiť aj pomocou niekoľkých trikov.

Postupy odstránenia jačmenného zrna: Babské rady

Babské rady na liečbu jačmenného zrna sú veľmi jednoduché a pritom mnohokrát veľmi účinné.

Zemiak

Uvarte zemiaky v šupke. Potom ich olúpte a zmiešajte so surovým žĺtkom a teplým mliekom.

Vzniknutú zmes naneste na handričku a priložte ho na jačmenné zrno. Proces opakujte minimálne dvakrát denne do tej doby, než jačmenné zrno ustúpi.

Krupica

Na panvici ohrejte hrsť krupice. Zabaľte ju do čistej handry a priložte na jačmenné zrno.

Kvasnice

Jačmenné zrno môže byť spôsobené nedostatkom vitamínu B. Preto k jeho odstráneniu môže pomôcť konzumácia surových kvasníc alebo kvasnicovej nátierky.

Očianka rostoková

Pripravte si odvar z očianky. Jej látky pozitívne pôsobia na najrôznejšie kožné choroby, vrátane jačmenného zrna. Do odvaru namočte handričku a aplikujte ho na postihnuté miesto. Proces opakujte niekoľkokrát za deň.

očiankaCez internet si môžete očianku kúpiť za 1€. Očianka podporuje funkcie zraku, pomáha pri únave očí a ochrane očných spojiviek a mihalníc.

Tinktúra z očianky je silnejšia ako odvar a dávkuje sa 3 x denne 7 kvapiek na lyžičku alebo do vody.

Ak si chcete skutočne výrazne zlepšiť a posilniť zrak tak očianka je skvelým riešením. Zrak máme len jeden preto si ho treba chrániť.

Teplý obklad

Na odstránenie jačmenného zrna pomôže tiež obyčajný teplý obklad. Do teplej vody namočte kus vaty alebo čistej handričky (vreckovky) a na zhruba desať až pätnásť minút priložte k oku. Opäť je potrebné postup opakovať niekoľkokrát denne.

Čo je potrebné na odstránenie jačmenného zrna?

  • Uvarený zemiak
  • Krupica
  • Kvasnice
  • Teplá voda
  • Odvar zo očianky

Ako dlho liečba jačmenného zrna potrvá?

Pomocou vyššie zmienených babských rád by ste sa jačmenného zrna mali zbaviť v priebehu niekoľkých dní.

Ak problémy pretrvávajú, navštívte radšej lekára, ktorý vám predpíše potrebné lieky.

Aké budú náklady na odstránenie jačmenného zrna?

Ingrediencie pre babské triky, ako sa zbaviť jačmenného zrna, máte určite doma. Náklady možno vypočítať rádovo na maximálne pár eur. Čaj a tinktúru z očianky kúpite za 5€.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button