Úvod / Voľný čas a hobby / Ako si vyrobiť gélovú sviečku?

Ako si vyrobiť gélovú sviečku?

ako vyrobiť gélovú sviečkuExistuje skupina ľudí, ktorá sviečky príliš nemusí a druhá skupina, ktorá ich doslova miluje. Gélová sviečka je skvelým tipom na vianočný darček, a do jeho výroby sa môžu zapojiť aj malé deti. Ako si vyrobiť gélovú sviečku?

Čo na gélovú sviečku potrebujete:


  • gél na výrobu sviečok
  • knôt, špajle, izolepuvýroba gélových sviečok
  • dve rajnice
  • vodu
  • vône do sviečok, farbivo do gélových sviečok
  • nožnice
  • rôzne dekorácie (kamienky, mušličky, a podobne)
  • teplu odolné poháre

Postup ako vyrobiť gélovú sviečku

postup ako vyrobiť gélovú sviečkuNajprv si nachystajte poháre, v ktorých máte v pláne vytvoriť sviečku. Na gélovú sviečku môžete použiť rôzne poháre, dôležité však je, aby odolali teplu. Poháre z tenkého skla nie sú najvhodnejšie.

Keď máte vybrané poháre, potrebujete do nich pripevniť knôt. Dôležité je jeho napnutie, pretože voľný, ohnutý, či inak skrútený knôt by vám nehorel.

Pre gélové sviečky je vhodnejší knôt s kovovým zakončením (lepšie sa ukotvuje).

zohrievanie gélu na sporákuKnôt vyberajte vždy dlhší, než je hĺbka pohára.

Kovový koniec položte, pokiaľ možno, na stred dna pohára a opatrne zaťažte rôznymi dekoračnými predmetmi, a to tak, aby nedošlo k jeho preklopeniu. Druhý koniec zafixujte medzi dve špajle ku kraju pohára. Pevne zafixujte, aby knôt stál rovno a bol napnutý.

Fáza číslo dva


zafarbovanie sviečokGél si môžete už rovno kúpiť zafarbený alebo si ho potom odfarbíte špeciálnymi farbami do gélov a sviečok. Postup sa podobá roztápaniu čokolády.

Do veľkého hrnca dáte primerane množstvo vody a menší hrniec vložíte do neho. Do malého hrnca vložíte gél, trošku farby a pár kvapiek vône. S vôňou to nepreháňajte, pretože potom vás z toho bude bolieť hlava a nevydržíte v miestnosti. Stačí pár kvapiek.

knôt na gélové sviečkyKeď sa gél rozpustí a zafarbí, vône splynú, môžete začať s opatrným nalievaním do pohárov.

Počas nalievanie môžete do gélu postupne púšťať ďalšie ozdôbky, ktoré potom budú akoby plávať. Pozor! Nesmie sa však dotýkať knôtu, pretože by to mohlo spôsobiť ťažkosti pri horení. V prípade horľavých predmetov dotýkajúcich sa knôtu, je potom dokonca riziko požiaru.

hotová gélová sviečkaGél nalejte až asi jeden centimeter od okraja pohára. Nechajte stuhnúť.

Keď gél úplne stuhne, čaká nás posledná fáza.

Pre správne horenie je potrebné, aby bol knôt zastrihnutý v správnej dĺžke. Odstrihnite ho preto asi 1,5 cm od hladiny gélovej sviečky. Zbavte sa špajdlí. Vyčistite sklo a máte hotovo.

Tipy


Farby vo sviečke môžete prestriedať, vznikne vám tak zaujímavá farebná kombinácia. Vyrobiť gélovú sviečku nie je nič zložité.

Pozrite si aj články:

Ako si vyrobiť gélovú sviečku?
5 (99.29%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako zariadiť dielnu

Ako na zariadenie dielne?

Zariadenie dielne môžete urobiť v akomkoľvek prostredí, chce to len vyriešiť odhlučnenie, ak by ste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *