NávodyInternet

Ako a kde predať nevhodný darček?

ako vrátiť nevhodný darčekNajčastejšie môžeme dostať nevhodný darček počas Vianoc, kedy každý v tom zhone ani poriadne nevie, aký darček dotyčnému vybrať. Iste sa aj vám niekedy stalo, že darček, ktorý ste dostali, nebol pre vás vhodný a nepáčil sa vám. Nevešajte hlavu, aj s nechceným darčekom môžete naložiť tak, aby ste boli spokojní a neurazili človeka, ktorý vám ho pôvodne daroval.

Nevhodný darček môžete dať na aukciu

Internet ponúka širokú škálu internetových aukcií, na ktorých môžete nechcený darček predať niekomu, kto ho ocení omnoho viac než vy. Veľkou prekážkou pri predaji darčeka na internetovej aukcii môže byť registrácia.

Väčšia internetových portálov, ktoré sa zaoberajú aukčným predajom, majú ako jednu z podmienok registrácie overenie totožnosti a adresy bydliska registrujúcej sa osoby. Tento proces môže trvať aj 21 dní a tým vám predĺži lehotu na predaj nechceného darčeka. Nie všetky aukčné portály majú však priebeh registrácie tak zložitý.

Väčšina z nich ponúka registračný postup rýchly a veľmi jednoduchý, ktorý zaberie max. 2 minúty vášho času. Potom môžete smelo nechcený darček predať.

Čo napísať do inzerátu na predaj nechceného darčeka

nevhodný darčekOdporúčame, aby ste v texte uviedli, že sa jedná o nechcený vianočný darček. Zvýšite tak jeho hodnotu, pretože dáte najavo, že sa jedná o novú a takmer nepoužitú vec, ktorá je v záruke.

Stačí si len dobre prehliadnuť na internete všetky predajné aukcie, ktoré máte k dispozícii, popr. si pozrieť diskusné fóra, kde ľudia rozoberajú, ktorá aukčná sieň na internete je tá najlepšie či najefektívnejšia.

Vyberajte radšej starostlivo, aby ste potom pri predaji či samotnej registrácii nemali zbytočne veľa práce s tým. Pre jeden nevhodný darček sa vám do toho naozaj toľko práce a času nevyplatí investovať.

Internetová inzercia

vrátenie nevhodného darčekaInzercia na internete je veľmi rýchla a môžete ju uskutočniť z pohodlia domova, čo u tlačenej varianty nie je tak jednoduché. Na internete nájdete širokú ponuku inzertných serverov, na ktorých môžete vo väčšine prípadov zadarmo umiestniť inzerát na nevhodný darček.

Inzerát odporúčame formulovať jednoducho a výstižne. Ak pridáte fotku predávanej veci, zvýšite si tým šancu na jej predaj.

Pomalší a menej pohodlný spôsob ako nevhodný darček predať, je tlačená inzercia. Vyberte si tlačené periodikum, naformulujte znenie inzerátu a vydajte ho.

Ak nemôžete inzerát zaplatiť cez internet, musíte ho podať osobne. Termínovo sa k podaniu inzerátu dostanete najskôr po vianočných sviatkoch. S týmto obmedzením počítajte vopred.

Bazáry a záložne pre nechcené internetové darčeky

Ak chcete predať nevhodný darček rýchlo a získať peniaze okamžite, je pre vás ďalšia z možností návšteva bazáru alebo záložne.

Tu dostanete peniaze za nechcený darček ihneď, počítajte však s tým, že sa nebude jednať ani o štvrtinovú hodnotu danej veci.

Pre získanie rýchlych finančných prostriedkov, je návšteva bazáru alebo záložne ideálny spôsob, ako ich získať.

Putujúci darček

Nechcený darček nemusíte zákonite predávať. Môžete z neho urobiť putujúci darček a poslať ho pri najbližšej príležitosti zase ďalej. To, že sa darček nepáči vám, neznamená, že s ním nemôžete urobiť radosť niekomu inému.

Keď človek dostane nechcený vianočný darček, ocitne sa v hlúpe situácii. Nechce ublížiť tomu, kto mu ho daroval a zároveň vie, že úžitková hodnota darčeka je pre neho samotného nulová.

Ak sa chcete týmto situáciám vyvarovať, hovorte a opakujte svojim blízkym, čo konkrétne chcete, potrebujete alebo po čom túžite. Predídete tak zbytočným komplikáciám pri predaji nechceného darčeka.

Veď predsa ľudia, ktorí vás chcú obdarovať darčekom, vás chcú hlavne potešiť, spraviť vám radosť a vyjadriť svoju náklonnosť či sympatie k vám prostredníctvom takéhoto darčeka. Aj keď môže ísť o zlý darček, snažte sa im radšej ukázať, že keď vám chcú niečo podarovať, má to byť niečo čo skutočne potrebujete.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button