Ako bez námahy vyfúknuť veľkonočné vajíčko?

Ako bez námahy vyfúknuť veľkonočné vajíčkoPrečítajte si návod ako bez námahy vyfúknuť veľkonočné vajíčko. Vyfukovanie vajíčok patrí v domácnosti k veľmi neobľúbeným činnostiam. Vyfukovanie jedného plátu vajec sa tak môže pretiahnuť na celé popoludnie. Stačí však poznať pár jednoduchých trikov a vyfukovanie vajíčok zvládnu ľahko aj napríklad štvorročné deti (osobne vyskúšané).


Čo budete potrebovať ak chcete bez námahy vyfúknuť veľkonočné vajíčko:

  • vajcia (ľubovoľný počet)
  • guľatý ihlový pilník alebo ihla
  • špajle
  • miska

Pred prepichnutím dierky

Veľkonočné vajíčko dobre umyjeme v jarovej vode a dôkladne osušíme. Pokiaľ nájdeme na škrupine červenú pečiatku, jemne ju zmyjeme s pomocou tekutého piesku a hubky a až potom umyjeme. Pripravíme si všetko potrebné.

Hlavne miska na vyfúknutý obsah je dôležitá. Akonáhle totiž do vajíčka urobíme dve dierky, začne jeho obsah pomaly samovoľne vytekať a pri zháňaní misky by sme si doma urobili pekný svinčík.

Prepichnutie dierky

Fúkanie veľkonočného vajíčkaNa prepichovanie dierky sa najlepšie hodí guľatý ihlový pilník, ale ak ho rovnako ako ja nemáte, dobre vám poslúži aj obyčajná ihla alebo špicaté nožnice. Bude to síce trošičku pracnejšie, ale nie o moc.

Špičku vajíčka (pekne uprostred) opatrne narušíme ostrým hrotom, najlepšie jemným oťukáváním. Vzniknutú dierku potom veľmi opatrne rozšírime tak, že špičku nami zvoleného nástroja pomocou pomalých otáčavých pohybov pretlačíme dovnútra.

Dávame pozor, aby na škrupine nevznikli vlasové praskliny, ktoré by mohli pri vyfukovaní zapríčiniť jeho rozpadnutie (a neporiadok po celej miestnosti).

Rovnaký postup opakujeme na druhom konci. Pozor! Čím menšia je dierka, tým ide vyfukovanie horšie, takže ak s vyfukovaním ešte len začínate, urobte ju trochu väčšiu. Na druhú stranu menšia dierka vyzerá krajšie a dá sa ľahko zakryť zdobením.


Uvoľnenie obsahu

Môže sa to zdať ako nepodstatná banalita, ale vďaka tomuto jednoduchému kroku sa z vyfukovania vajíčka stane záležitosť trvajúcia iba niekoľko sekúnd. Do vajíčka jednoducho zastrčíte špajľu a trochu s ňou vnútri zamiešame. Tak sa narušia blanky obklopujúce bielok a vyfukovanie pôjde lepšie.

Ak máme dierky veľmi malé, použijeme napríklad dlhú ​​ihlu. V prípade, že máme  veľkonočné vajíčko väčšie, oplatí sa s ním ešte k tomu trochu zatriasť.

Odporúčané články:

Vyfukovanie

Veľkonočné vajíčkaTakže, a to je dôležité, k vajíčku najprv čuchneme, to pre prípad, že by sme mali tú smolu a narazili na nejaké pokazené. Ak sme vytvorili dierky nerovnako veľké, budeme fúkať do tej menšej.

Vajíčko priložíme k ústam (z pochopiteľných dôvodov nad miskou), tesne ho obomkneme perami a fúkneme. Nie prudko, skôr jemne a vytrvalo. Pokojne na niekoľkokrát.

Najprv sa objaví bielok a blanky a nakoniec žĺtok. Na záver ešte veľkonočné vajíčko dôkladne prefúknite, aby sa dokonale vyprázdnilo.

Čistenie

Vyfúknuté veľkonočné vajíčko stačí jednoducho ponoriť do misky s čistou vodou, tak aby sa nejaká dostala aj dovnútra. Vajíčkom potom dôkladne zatrasieme, zvyšnú vodu vyfúkneme a máme hotovo.

Tipy

Ak sa práve nechystáte piecť koláč alebo urobiť praženicu, uložte vyfúknutý bielok a žĺtok do chladničky do uzavretej nádoby. Vydržia tam asi 3 dni.


Mohlo by vás zaujímať

Pekný dámsky ruksak do práce

Ruksak, ideálna voľba pre aktívne ženy. Ako ho nosiť do práce?

Kým v minulosti bolo nosenie ruksakov typické skôr pre športovú a akademickú pôdu, dnes sú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.