Domácnosť

Ako upraviť povrch betónového schodiska, aby nebol klzký?

betónové schodiskoMnohí z vás majú vonkajšie schody pred domom z betónu. Betónové schodisko je však bez patričnej úpravy klzké vo chvíli, keď vonku prší, alebo sa tvorí námraza. Takéto schody je potom veľmi ťažké zdolať, zakaždým na nich riskujete pošmyknutie a zranenie. Ako upraviť povrch betónového schodiska, aby nebol klzký?

Sú rôzne možnosti ako upraviť povrch betónového schodiska

Betónové schody sa dajú upraviť niekoľkými spôsobmi, aby boli dostatočne bezpečné.

Pieskovanie

Pieskovaním betónový základ získa drsnejší povrch, ktorý nebude taký hladký.

Brúsenie

Podobne ako v prípade pieskovanie účinkuje tiež zbrúsenie betónu.

Použitie protišmykovej dlažby

ako upraviť povrch betónového schodiskaNa betónový základ možno naniesť dlažbu, ktorá bude mať protišmykovú úpravu.

Samotné vonkajšie schodisko vďaka nej získa aj atraktívny vzhľad. Protišmykové dlažby sa vyrábajú v mnohých farebných prevedeniach.

Dlažba z kamienkov v živici

Elegantným spôsobom úpravy betónového schodiska je vytvorenie dlažby z kamienkov, ktoré sú zaliate v živici. Tento spôsob úpravy možno použiť nielen v prípade schodísk, ale tiež napríklad u príjazdových ciest, v okolí bazénov atď.

Živica, ktorá slúži ako spojivo prírodného materiálu, dobre vytvrdne. Potom dlažba vydrží bez porušenia aj niekoľko rokov. Schody možno umývať aj pomocou WAP prístroja, bez toho aby došlo k odpadnutiu kamienkov.

Protišmykové pásky

nové betónové schodisko pred domomPodobne ako na verejných priestranstvách a schodiskách môžete aj doma využiť protišmykové pásky, ktoré zabránia pošmyknutiu na schodoch.

Protišmyková vrstva je vyrábaná najčastejšie z PVC.

Aké budú náklady na úpravu povrchu betonového schodiska?

Najlacnejším riešením je použitie protišmykových pások, ktoré sa dajú kúpiť od 4 € (18m). Toto riešenie však zďaleka nie je tak efektné ako ostatné spôsoby úpravy.

Najviac možno odporučiť vytvorenie dlažby z kamienkov v živici, ktoré je veľmi elegantným riešením. Cena za túto dlažbu sa pohybuje od cca 12 € / m2 bez pokládky.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button