Šport

4 rady, ako rýchlo a zdravo pribrať na váhe

ako rýchlo a zdravo pribrať na váheZo všetkých strán stále počujeme, ako sa ľudia okolo nás snažia schudnúť. Internet je plný návodov ako na to, ale čo keď máte opačný problém – vážite príliš málo a nedarí sa vám pribrať. Málokto si vie predstaviť, ako môže byť ťažké rýchlo a predovšetkým zdravo pribrať na váhe. Poďte sa pozrieť, ako na to. 4 rady, ako rýchlo a zdravo pribrať na váhe.

Ste príliš chudý?

Akonáhle je hodnota vášho BMI nižšia ako 18,5, ide o podváhu, tzn. ste príliš chudý. Niekedy to môže znamenie o chorobe, ale podváha môže byť tiež spôsobená nadmerným stresom a predovšetkým nepravidelnou a málo hodnotnou stravou.

Ak vám vaše okolie hovorí, že ste chudý až na kosť, treba s tým začať niečo robiť.

Príliš chudý ľudia mávajú problémy so zníženou imunitou, nedostatkom energie, sú podráždení, trpia nedostatkom vitamínov a minerálov, objavujú sa hormonálne ťažkosti, atď.

Ako zdravo pribrať?

Aby ste zdravo pribrali, je potrebné dodržiavať tieto 4 hlavné zásady.

1. Energetický príjem musí byť vyšší ako výdaj

Jediný možný spôsob ako pribrať na váhe je ten, že váš energetický príjem bude vyšší ako váš výdaj. To znamená, že musíte zjesť viac kalórií, ako vaše telo vydá počas dňa.

zdravé a rýchle priberanieNepočítajte ale s tým, že priberiete 10 kg za týždeň, rozumné je zvýšiť príjem zhruba o 500 kalórií denne, potom by ste mali priberať asi 0,5 kg za týždeň.

A koľko teda denne jesť? To sa odvíja od vášho bazálneho a pracovného metabolizmu. Ako spočítať ich hodnotu nájdete v článku Ako chudnúť zdravo a efektívne?

2. Dodržujte zdravý a vyvážený jedálniček

Pretože nechcete pribrať, teda nabrať len tuky, ale chcete pribrať na váhe, je dôležité venovať pozornosť tomu čo jete.

chudnutie a zmena jedálničkaVáš jedálniček by mal obsahovať primerané množstvo tukov, sacharidov a bielkovín. Snažte sa vyhnúť nezdravým jedlám (sladkostiam, vyprážaným a tučným jedlám) a prázdnym kalóriám. Jedálniček majte zostavený z kvalitných a hodnotných potravín.

Ako by mal vyzerať zdravý a vyvážený jedálniček sa dozviete v článku Ako zostaviť vyvážený jedálniček?

3. Jedzte a pite pravidelne

Jedzte v pravidelných dávkach aspoň 4-6x denne. Nezabúdajte ani na pravidelný pitný režim.

4. Športujte

Hoci väčšina ľudí športuje, aby schudla, aj vy sa športu rozhodne nevyhýbajte. Ak dáte prednosť posilňovaniu, spevníte svoje telo a zväčšíte svoju svalovú hmotu, ktorá tiež niečo váži. Prečítajte si aj článok ako sa stravovať pri cyklistike.

Tak ak chcete pribrať, pamätajte, že to ide aj zdravo, len je potrebné mať pevnú vôľu a odhodlanie.

Podobné články

3 Comments

  1. Super článok 🙂 . Mne pomohlo pribrať to, že som si začal kontrolovať kalorický výdaj, začal som viac prijímať ako vydávať energiu a funguje to.

  2. Tu sú moje rady : 1) prestaňte piť KÁVU a samozrejme aj alkohol a sladené nápoje . 2) Jedzte veľa živočíšneho tuku – masti, bravčovej, husacej , kačacej, a menej chleba a cestovín. Zemiaky a ryžu áno. Jedzte vajcia, hydinové mäso, veľa semien a orechov všetko napríklad mak, sezam, konope, tekvica, slnečnica, a všetky ostatné orechy. Ovocie počas celého dňa rozložene. Napríklad každú hodinu jedno jablko alebo banán , ..2 slivky, hrušku alebo podobné množstvo iného. POZOR pri priberaní treba udržiavať hladinu testosterónu zelenou stravou (aj ružičkový kel je výhodný), inak by sa pri priberaním premenil testosterón na estrogén. Vhodné sú smotie, mixované zelené listy s ovocím popíjať celý deň , je to aj pohodlnejšie ako hryzanie ovocia. 3) pravidelný a dlhý spánok , vždy v ten istý čas. Ako nakopávač ráno miesto kávy treba vypiť liter vody na lačno a počkať pol hodiny a viac na raňajky. Energiu dodajú aj doplnky ako PQQ, Q10, L carnitin, vyhnite sa kofeínu (čaj, guarana, mate..) Testosterón zvýšite s Tribulus a Maca. 4) priberanie a chuť do jedla podporí CBG konopný extrakt. (prípadne aj komplex cbd+cbg+…)

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button