Nezaradené

Ako si zariadiť domáci pracovný kútik?

domáci pracovný kútikPracujete z domu a potrebovali by ste si zariadiť vlastný pracovný kútik? Inšpirujte sa našimi nápadmi a zariaďte si domáci pracovný kútik, v ktorom sa vám bude pracovať naozaj dobre a nikto a nič vás nebude môcť rušiť.

Správne umiestnenie pracovného kútika

Najskôr by ste si mali ujasniť, kde by ste si pracovný kútik umiestnili. Nikdy si pracovný kútik nezariaďujte v spálni. Spálňa je oddychová miestnosť, v ktorej sa má oddychovať a nie pracovať a surfovať po internete.

Radšej si svoj pracovný kútik zariaďte v obývačke. Oddeľte si ho napríklad knižnicou, ktorú určite zúžitkujete a zaplníte množstvom kníh alebo dekoráciami. Domáci pracovný kútik však umiestňujete čo najbližšie k prirodzenému svetlu. Je to dôležité najmä pre váš zrak, ktorý bude aj tak dosť namáhaný.

Výškovo nastaviteľné stoly

Vynikajúcim vynálezom sú nepochybne moderné výškovo nastaviteľné stoly. Umožňujú vám nastaviť si pracovnú plochu podľa vašej výšky. Ak do svojho pracovného kútika pustíte aj vašich potomkov, môžete im výšku pracovnej plochy prispôsobiť.

Rastúci stôl by si mal vo vašom domácom pracovnom kútiku nájsť svoje miesto. Nebudete sa hrbiť, čiže ochránite zdravie svojej chrbtice.

Kvalitné kancelárske kreslá

K týmto výškovo nastaviteľným stolíkom vám odporúčame vyberať kvalitné otočné kancelárske kreslá ergonomického charakteru.

Kancelárske kreslá by mali byť taktiež výškovo nastaviteľné, mali by mať kvalitnú opierku hlavy a rúk. Odporúčame vám radšej si priplatiť za kvalitnejšie kreslo. Keď si kúpite kvalitnejšie, vyhnete sa bolestiam chrbtice.

Zápisník, šanóny, písacie potreby

V domácom pracovnom kútiku okrem kvalitného výškovo nastaviteľného stolíka, rastúcich kancelárskych stoličiek a kvalitného osvetlenia nesmie chýbať tlačiareň s dobrými tonermi, výkonný počítač, zápisník, stolný kalendár, šanóny a písacie potreby.

Najviac vám ale odporúčame investovať do stolíka a stoličky. Ide predsa o vaše zdravie. Ak sa napríklad rozhodnete tráviť voľný čas v tomto pracovnom kútiku práve skladaním najnovších puzzle, oceníte možnosť nastaviť si výšku stoličky a výšku pracovnej plochy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button