Nezaradené

3 spôsoby, ako využiť online priestor na dobrý firemný marketing

online priestor pre firemný marketingFacebook je stále najväčším šampiónom v oblasti sociálnych médií. Miesto, kde sa priatelia pripájajú, komunikujú a zdieľajú svoje pocity online. Niekedy je to ale viac ako len miesto pre spoločné konverzácie a stretávanie priateľov. Dnes je to aj priestor, kde malé a veľké spoločnosti môžu predávať prostredníctvom interakcie so zákazníkmi svoje produkty a poskytovať služby oveľa jednoduchšie. Sociálne médiá a internet sú najväčšími marketingovými nástrojmi súčasnosti. Poskytujú skvelý priestor pre informácie, rozvoj identity značky konkrétnej spoločnosti a samozrejme rozšírenie dosahu. Prečítajte si článok: 3 spôsoby, ako využiť online priestor na dobrý firemný marketing.

1. Využite čo najviac zo svojej obchodnej stránky na Facebooku

Stránka Facebook je skvelým nástrojom bezplatného marketingu pre všetky firmy. Tieto stránky umožňujú podnikom identifikovať seba – nielen prostredníctvom ponúkania produktov a služieb, ale aj zdieľaním odkazov, obrázkov a príspevkov na prispôsobenej stránke a možno aj aplikácii v mobile, vďaka čomu získajú zákazníci lepší pocit zosobnenia a charakteru firmy.

Vaša Facebook reklama je preto skvelým spôsobom, ako ukázať veľkému počtu spotrebiteľov ľudskú stránku firmy. Je to miesto, kde si môžete trochu uvoľniť kravatu  a nebáť sa byť vtipný.

2. Zacieľte správne svoju reklamu

Implementácia reklamy na internete sa musí stať súčasťou vašej obchodnej a marketingovej stratégie. Jedným z možných spôsobov, ako potom zvýšiť záujem alebo počet kliknutí na webové stránky je vhodne zacieliť vašu pozornosť, čo znamená:

  • správny firemný marketingDemografické zacielenie podľa používateľských údajov z profilov na sociálnej sieti o veku, bydlisku, vzdelaní a záujmoch;
  • Schopnosť nastaviť rozpočet reklamy;
  • Testovať reklamy;
  • Využívať zabudované nástroje na meranie výkonnosti reklám;

Na to všetko samozrejme potrebujete webovú stránku a vykonanie kvalitnej SEO analýzy, ktorá sa postará o váš web a lepšiu reklamu.

3. Využite širší dosah Googlu

Pokiaľ sa rozhodnete pre reklamu Google, dosah reklamy by mal byť jednoznačne vyšší, pretože vie osloviť ľudí na celom svete. Tiež je vyššia aj rýchlosť rastu inzerentov v reklamnej sieti Google. Aj ceny za kliknutie v tejto obrovskej sieti sú takmer o 10-krát vyššie ako inzercia na sociálnych médiách.

Možný je tu aj remarketing, teda inzercia na partnerských stránkach. Tiež je to lepšie s formátom reklamy. Rozhodnutie je ale na vás, no odporučiť vám môžeme aj kombináciu týchto dvoch spôsobov účinnej reklamy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button