Nezaradené

Ako sa starať o auto?

návod ako sa starať o autoAk vlastníte automobil, či už starší, alebo úplne nový, určite si uvedomujete, že keď sa vyskytne hocijaký problém, auto by ste mali zaviezť priamo k automechanikovi. Nie každý sa ale môže pochváliť dobrým automechanikom, ktorý danému problému rozumie a nepošle vás do autorizovaného servisu. Samozrejme, autorizovaný servis vám najlepšie poradí. Je ale drahší. Vyberajte si preto cenovo prijateľný osobný pneuservis.

Pravidelná údržba interiéru

Čo sa týka údržby, čistenie interiéru musíte realizovať minimálne trikrát do roka. Najmä cez letné mesiace, kedy trávite veľa času na cestách, potrebujete interiér povysávať, sedačky očistiť od zaschnutých špín a pretrieť celú palubovku.

Nezabúdajte ani na nastavenie geometrie, najmä pri výmene letných gúm na zimné a opačne.

Kontrolujte podvozok

Môže sa stať, že nabehnete na obrubník alebo pôjdete do ťažko dostupného terénu, aj keď nemáte SUV. Dávajte si pravidelne kontrolovať podvozok. Automechanik tak bude môcť zistiť s pomocou užitočného priamočiareho pohonu, či sa náhodou niečo nepoškodilo.

Napríklad také poškodenie výfuku alebo zhrdzavenie pletenca výfuku môže pri jazde spôsobiť vážne problémy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button