Nezaradené

Ako zvládnuť pracovné ráno?

ako zvládnuť pracovné ránoPoznáte to. Ráno sa zobudíte, cítite sa ako keby vás prešiel traktor a neviete sa akosi dať dokopy. Pracovné rána bývajú utrpením pre väčšinu z nás. Predsa len sa nájdu takí, ktorí si z pracovného rána nerobia ťažkú hlavu a snažia si ho spríjemniť čo najviac, ako to len ide. Ako teda prežiť pracovné ráno a následne tak podať v práci 120% výkon? Skúste takto.

Ráno si opláchnite si tvár

Na začiatok skúste hneď ako výjdete z postele, zájsť do kúpeľne a opláchnite si tvár čistou vodou. Nielenže si očistíte tvár od potu, ale sa aj preberiete.

Ženy by nemali chodievať spávať neodlíčené, pretože namiesto toho, aby sa ráno prebrali bez najmenších šokov, môžu zažiť šok, keď si opláchnu tvár, zatiaľ čo budú mať na sebe zvyšky make-upu z prechádzajúceho dňa.

Pustite si rádio ku príprave raňajok

Spríjemniť vstávanie do práce vám môže spríjemniť aj hudba. Zapnite si preto rádio alebo si pustite  CD, na ktorom máte svoje obľúbené hity, ktoré vám zaručene spríjemnia každé pracovné ráno.

Okrem toho, že si vypočujete príjemné hity, vypočujte si aj aktuálne správy z domáceho prostredia i zo sveta.

káva a nízky krvný tlakAkonáhle si pustíte dobrú hudbu a vypočujete si aktuálne informácie, začnite s prípravou raňajok. Doprajte si výživné raňajky s bohatým obsahom vitamínov, ktoré vás nabudia a nepodráždia vám prázdny žalúdok. Neodporúčame jesť veľké porcie a vyprážané jedla. Skúste si skôr pripraviť ovsenú kašu, krupicovú kašu alebo si doprajte jogurt s ovsenými vločkami. Zatiaľ kým sa vám raňajší čaj vychladne, môžete si nachystať mlynček na kávu a pomlieť si potrebné množstvo zrnkovej kávy.

Ak nestíhate, nechajte si mletie kávy na neskôr. Pripravte si kávu Arabica alebo akýkoľvek iný druh kávy. Nepite jej príliš veľa. Doprajte si maximálne dva deci tohto chutného nápoja, ktorý postaví na nohy aj nevládneho.

Oblečenie si chystajte vždy večer

Vyhnúť sa neporiadku v spálni môžete napríklad tak, že si večer nachystáte oblečenie, ktoré si na druhý deň oblečiete do práce. Dokážete tak ušetriť množstvo času, ktoré by ste inak stratili tým, že by ste hľadali ideálnu kombináciu oblečenia.

Ak si umývate vlasy vždy ráno, odporúčame vám vstať vždy hodinu predtým, ako odchádzate z domu. Ideálne však hodinu a pol, ak chcete, aby sa vlasy schli prirodzenie, nie s pomocou fénu. Behajte kľudne aj v bavlnených nohavičkách. Ak vám ale bude zima, prehoďte si na seba župan. Nepodceňujte nízke teploty, ktoré máte v byte, ak sa ešte nekúri alebo sa nekúrilo počas noci.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button