Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať kvalitný pracovný stôl do dielne?

Ako vybrať kvalitný pracovný stôl do dielne?

pracovný stôl do dielnePracovný stôl je základom vybavenia každej dielne, či už ide o priestor pre domáceho majstra, alebo profesionálnu dielňu. Vždy je nevyhnutné mať kvalitný, stabilný a odolný pracovný priestor, ktorý zaistí bezpečné podmienky pre všetky činnosti a nie je nutné stôl po čase opravovať. Čo všetko takýto pracovný stôl do dielne musí spĺňať?

Stabilná základňa pre pracovný stôl


výber pracovného stolaZákladným predpokladom bezpečného pracovného „ponku“ sú kvalitné a dobre vyvážené nohy. Oprava stola nieje ako oprava stoličiek. Musia byť vyrobené z dostatočne pevného materiálu, aby vydržali aj veľkú záťaž. Čo sa týka ich typu, záleží na účeloch stola.

Môžu byť pevné, pojazdné, s výškovo nastaviteľnými policami aj úložným priestorom. Nie je tak problém prispôsobiť ponk podľa priestorových možností dielne, potreby ho presúvať, alebo využiť aj ako úložisko.

Kvalitná pracovná doska je pre stôl veľmi dôležitá

vyberanie pracovného stolaPevnosť a odolnosť sú hlavnými predpokladmi dobrej pracovnej dosky, ktorá umožní pohodlnú prácu a zároveň vydrží slúžiť dlhé roky. Z materiálov je vynikajúci buk.

Pracovné stoly do dielne z bukového masívu alebo z vrstiev lisovanej bukovej dyhy majú dostatočnú pevnosť a dlhú životnosť, čiže dosky nemusíte ani opravovať.

Stôl by mal mať praktické úložné priestory


U niektorých činností je potrebné mať po ruke viac náradia, skrutiek a ďalších nevyhnutností. V takom prípade sa hodia pracovné stoly do dielne s úložným priestorom. Skvele tiež poslúžia v menšej dielni, kde je nutné šetriť každým miestom. Potom už záleží len na tom, koľko úložného priestoru je potreba a pre aké veľké veci. K dispozícii sú stoly so zásuvkami, so skrinkou či praktickou kombináciou oboch.

Veľmi užitočným pomocníkom je aj závesný panel na stenu za stôl, kam sa dá vďaka rôznym háčikom, magnetom, poličkám a ďalším držiakom prehľadne usporiadať všetko potrebné náradie.

Ako vybrať kvalitný pracovný stôl do dielne?
5 (99.29%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vybranie in-line korčulí

Ako vybrať správne in-line korčule pre začiatočníka?

In-line korčule sa stali obľúbenou športovou činnosťou všetkých vekových kategórií. Ako prvý krok tak nastáva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *