Úvod / Internet / Ako nakupovať na eBay?

Ako nakupovať na eBay?

ako nakupovať na eBayTrend internetových aukcií doputoval aj k nám a strhol na seba pozornosť slovenskej internetovej populácie. Celosvetový aukčný portál eBay vstúpil na náš trh a jeho verzie v slovenskom jazyku uľahčuje nákupy tuzemským užívateľom internetu. Ako na eBay nakupovať, vám poradia nasledujúce riadky. Ako nakupovať na eBay?

Registrácia


Aby ste sa mohli zúčastniť aukcií na eBay je potrebné, aby ste sa zaregistrovali. Registrácia je pomerne jednoduchá a bezplatná. Uveďte svoje osobné a kontaktné údaje, vyberte vaše ID, pod ktorým budete vystupovať a heslo, pomocou ktorého sa budete na eBay prihlasovať.

spoločnosť ebayEmail vyplňte pravdivo, pretože príde vám naň registračný kód, ktorý je nevyhnutný pre dokončenie registrácie a aktiváciu vášho účtu.

Výber tovaru, hľadanie

Vami vyhľadávaný tovar nájdete pomocou políčka hľadať, ktoré sa nachádza v pravej hornej časti stránky eBay. Ak zadáte názov hľadanej veci v slovenčine, systém hľadaný výraz automaticky preloží a zobrazia sa vám ponuky zo všetkých kútov krajiny. Dokonca vám systém prepočíta sumu na eura. Ak vás zaujme napríklad ponuka tovaru od užívateľa z USA, ešte len pri jej detailnejšom preštudovaní, budete presmerovaný na anglickú verziu stránok, v ktorej bude cena spomenutá už v dolároch.

Dražba


Aukcia začína prihadzovaním záujemcov o tovar na sumu, ktorú predajca požaduje. Každá aukcia trvá určitý počet dní. Každý z kupujúcich má možnosť prihadzovať. Tovar vyhráva ten, kto prihodí najviac. V prípade „kúp teraz“, môžete tovar kúpiť za cenu, ktorú pre tento prípad stanoví predávajúci. Ak využijete službu kúp teraz, plne akceptujete cenu, ktorú predávajúci za tovar požaduje.

U vybraného tovaru zadajte maximálnu výšku, ktorú ste ochotní za tovar zaplatiť. Podľa vývoja aukcie, bude systém eBay za vás automaticky prihadzovať až do výšky, ktorú ste zadali. V prípade, že aukciu vyhráte, dostanete e-mail s informáciou o vyhratej aukcii a kontaktom na predávajúceho.

Akonáhle maximálnu výšku prihodenia potvrdíte, nemôžete vaše prihodenie upraviť alebo zrušiť. V prípade, že aukciu vyhráte, ste povinní vydražený tovar kúpiť, inak porušujete zmluvné podmienky, s ktorými svojím prihodením súhlasíte.

Komunikácia s predajcami

Nezabudnite, že eBay je aukčný portál rozšírený po celom svete. Predávajúci nemusí vždy hovoriť vašim rodným jazykom. Univerzálnym jazykom, ako sa s predávajúcim dohovoríte, je angličtina. Ak nezvládate anglický jazyk, využite možnosť sprievodných služieb, ako sú Babel Fish alebo Google Translator. Ako sa naučiť cudzí jazyk?

Platba

nakupovanie na ebayiKeď budete prihadzovať alebo kupovať vybranú vec, pozorne si prečítajte, aký spôsob platby predajca preferuje a či je tento spôsob platby pre vás prijateľný. Často preferovaný spôsob platby je využitie služby PayPall, najmä u medzinárodných nákupov. Ďalším spôsobom platby je prevod na bankový účet, platba dobierkou, platba pri prevzatí tovaru atď.

Môj eBay

Služba môj eBay je vaša osobná stránka, kde nájdete prehľad všetkej vašej aktivity na tomto aukčnom portáli.

Doručenie


Veľakrát vydražíte tovar, ktoré vám predajca pošle zo zahraničia. Počítajte teda, že váš balík bude prechádzať colnou kontrolou, ktorá môže jeho doručenie spomaliť. Opýtajte sa predajcu, ako dlho preprava vydraženej veci, približne potrvá. Pamätajte tiež na prípadné colné poplatky, ktoré sa môžu na váš tovar pri doručení zo zahraničia vzťahovať.

Spätná väzba

Spätná väzba je služba, ktorá poskytuje obom stranám možnosť, ako o sebe získať viac informácií. Pri každom nákupe ste požiadaní o spätnú väzbu, v ktorej zhodnotíte svoje skúsenosti s predajcom. Rovnako aj on je vyzvaný, aby zhodnotil skúsenosť, ktorú mal s vami – s kupujúcim.

Ako nakupovať na eBay?
5 (100%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako začať písať na klávesnici všetkými desiatimi?

Písať všetkými desiatimi na klávesnici – to je oveľa jednoduchšie, než si myslíte. Budú vám …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *