Nezaradené

Ako si pripraviť auto na príchod chladnejšieho ročného obdobia?

ako pripraviť auto na chládnejšie mesiaceO pár týždňov budete musieť absolvovať prezúvanie letných pneumatík za tie zimné. Skôr, ako sa pustíte do prezúvania pneumatík, si kúpte potrebnú výbavu do auta, ktorú budete cez zimu nevyhnutne potrebovať. Pripravte svoje auto na príchod chladnejšieho ročného obdobia. Čím ale začať?

Kontrola DPF filtra

Skôr, ako budete hľadať výbavu na zimu, si dajte skontrolovať stav DPF filtra. Funkčný DPF filter musí byť pravidelne čistený.

V opačnom prípade by mohol znehodnotiť váš automobil. Skontrolujte si, kedy bol váš DPF filter naposledy čistený. Objednajte sa na regeneráciu DPF filtra, ktorá je potrebná po prekročení určitého množstva kilometrov. To, kedy je potrebné DPF filter čistiť, musíte zistiť už priamo pri jeho kúpe.

Autorohože

Mokré lístie na podrážkach, posypová soľ, ale aj špina v škárach podrážky môže spôsobiť neplechu v interiéri vášho auta. Počas zimných mesiacov, kedy sa naše topánky dostávajú neustále do kontaktu s vodou, snehom, posypovou soľou a mokrým lístím, je potrebné kúpiť ochranu spodnej časti interiéru – podlahy.

Touto ochranou nebude nič iné len nové autorohože vyrobené z kvalitnej gumy. Tieto autorohože sú vyrábané presne na typ a značku auta. Mali by mať zvýšené okraje, ktoré by mali zachytávať všetku špinu tekutého skupenstva. Gumy by mali byť oteruvzdorné a mali by byť pevné.

Ochranná clona proti námraze

Práve táto dôležitá časť zimnej výbavy vám výrazne skráti čas ráno cestou do práce. Nebudete musieť oškrabávať námrazu a ochránite predné sklo pre silnými mrazmi.

Každý z nás sa ráno ponáhľa a aj maličké zdržanie pri oškriabavaní mu môže znepríjemniť začiatok dňa. Ak sa vám ochranná clona proti námraze potrhala, kúpte si čím skôr novú. Ranné mrazy nás onedlho prekvapia v plnej paráde. Navyše ochranná fólia ochráni nielen sklo, ale aj ploché stierače na vašom aute.

Pripravte sa na zimu už teraz a v novembri budete mať všetko nachystané.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button